aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeokodkrofoffffffff.jpg

Socjolog prof. Magdalena Środa wypowiedziała się o kandydacie w nadchodzących wyborach prezydenckich - Szymonie Hołowni.

Pod koniec maja Środa umieściła post w mediach społecznościowych, w którym pierwszy raz mocno skrytykowała byłego dziennikarza TVN.

- Rozkrzyczany ministrant, polityczny Putto, który od jakiegoś czasu wykorzystuje swoje umiejętności sceniczne do udawania, że szykuje się na prezydenta, okazał się być nie tylko wrogiem praw kobiet (wszyscy przykościelni politycy tak mają) ale i otwartym seksistą. Kidawa Błońska to dla niego "ciocia". Wiele takich cioć do tej pory za nim stało. Czy przejrzały na oczy? Spektakl prezydencki Hołowni przypomina toczka w toczkę ten, który odstawił nam pięć lat temu Duda. Za chwile będzie łapał hostię w powietrzu i czekał na instrukcje z episkopatu - pisała uczona na Facebooku.

Dzisiaj prof. Środa kolejny raz postanowiła zabrać głos na temat Hołowni.

- Wychodzi z niego typowy narcyzm podszyty osobowością ministranta i kołtunerią. Jak dziecko będzie teraz walił na prawo i lewo, by przyciągnąć uwagę, świadomy, że brakuje mu atutu świeżości. Patrząc na niektórych znajomych, którzy nabrali się na jego show myślę złośliwie, że może chciałabym, żeby został prezydentem, by ludzie przekonali się że to drugi Duda i mówili potem: miałaś rację! Mogę sobie jednak odmówić tej satysfakcji.

Socjolog zwraca w swoim poście na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego - którego chwali.

- Podoba mi się wspaniały ruch wokół Trzaskowskiego - jakaż przeciwwaga dla prostackiego chama Kaczyńskiego, zwłaszcza że ożywił on staruszka Spinozę.

- (...) A jeśli chodzi o epidemię i wybory - to czy ktoś może wreszcie wykrzyczeć, że z kandydatów tylko Kidawa Błońska miała rację dystansując się do tego morderczego pomysłu autorytarnych miernot z PiSu? - pyta Środa za pośrednictwem Facebooka. 

Prof. Środa doczekała się odpowiedzi ze strony internautów:

"Jak zawsze w punkt , Pani Profesor ! Od pierwszego występu pana Hołowni wiedziałam, że to będzie następny kościelny prezydent. Musimy zrobić wszystko, aby nim nie został!".

"Szanowna Pani, proszę kiedyś wyjść z tego pluszowego salonu i zobaczyć jak żyją zwyczajni ludzie i co myślą o popisowej wojnie. A próby wciskania Pana Trzaskowskiego w bezpartyjne buty raczej się nie powiodła. Za duża stopa. To Wy "mędrcy"tego kraju potrzebujecie tej wojny jak powietrza".

"Nie dziwię się, że w Polsce mamy taki upadek autorytetów i deficyt rozumu i mądrości skoro mamy takich profesorów. Psychoanaliza nieobiektywna i skażona własnymi uprzedzeniami".

"Trzaskowski jest mi również bliższy, ale obserwuje Hołownię od dłuższego czasu i nie zauważyłem, aby w ostatnich dwóch miesiącach się zmienił. Znakomicie punktuje PiS i robi to w sposób, który do wielu trafia. Dodatkowo robi to niestrudzenie od rana do wieczora, przyciągając dużo młodych ludzi i tych niezdecydowanych To może również pomoc Trzaskowskiemu, bo w drugiej turze wszyscy Ci młodzi ludzie może zagłosują na Trzaskowskiego".

            Popierasz Środę - kciuk w górę!


+ 1307
- 156

Polub Polityczek.pl