aaaaaaaaaaaaaaaaaaakdeodkedkeodoedkoedkoeddddd.jpg

Minister kultury Piotr Gliński zaatakował parlamentarzystów opozycji.

Od wczorajszego wieczoru krytyka opinii publicznej skierowana jest w stronę prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko za sprawą słów, jakie lider obozu rządzącego skierował w stronę przedstawicieli opozycji.

- Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział w tym Sejmie - wykrzyczał Jarosław Kaczyński.

- Kaczyński nawymyślał opozycji od chamskiej hołoty. To mówi coś o jego nerwach. Czuje, że chwieje się plan życia, by kończyć je, jako "emerytowany zbawca narodu". Czuje, że może zobaczyć rozpad jego parszywego zmiany. Stąd ten wybuch - komentuje publicysta Waldemar Kuczyński.

W obronie Kaczyńskiego stanęli jego towarzysze partyjni.

- Poziom chamstwa, z jakim spotykamy się ze strony opozycji w Sejmie, jest już taki, że naprawdę trudno jest zachować cierpliwość. Mam wrażenie, że ten proces narasta, że to ordynarne zachowanie, przeszkadzanie, awantury, żadnych argumentów, tylko awantura to narasta - mówił dzisiaj wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

W takim samym tonie wypowiedział się minister Piotr Gliński.

- Jak mamy rozumieć zachowanie posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy kilkaset razy wykrzykiwali obelgi i złośliwości pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego podczas jego wczorajszego wystąpienia w Sejmie? Albo tych, którzy krzykiem lub idiotycznymi docinkami uniemożliwili mi kilka dni temu dokończenie krótkiej wypowiedzi w obronie Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego? - pytał dzisiaj Gliński.

Wieczorem minister kultury umieścił post w social mediach.

- Zapracowali Ci państwo (opozycja totalna) na tę opinię, ciężko zapracowali. Z premedytacją, na zimno, złośliwie i agresywnie niszczyli kulturę demokratyczną i obyczaje parlamentarne. I dość już tego! - czytamy na profilu szefa resortu kultury.

Internauci do Glińskiego:

"Kończy się wasz czas u władzy".

"To, co powiedział o tobie twój brat, to zdecydowanie był eufemizm. Rozumiem, nie chciał bratu robić przykrości".

"Jesteś ministrem bezkultury! Wypad!".

"Brnij dalej, Polacy Was rozliczą. Pierwsza runda w połowie lipca".

         Popierasz Glińskiego - kciuk w górę!

+ 6
- 852

Polub Polityczek.pl