aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdlepdlpdledlpldddddddddddddd.jpg

Działacz miejski Jan Śpiewak został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Pod koniec ubiegłego roku Śpiewak złożył w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy wniosek z prośbą o ułaskawienie. W grudniu 2019 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Śpiewaka za winnego zniesławienia adwokat Bogumiły Górnikowskiej i nakazał zapłatę 5 tysięcy złotych grzywny oraz 10 tysięcy nawiązki na rzecz Górnikowskiej.

Sprawa znalazła dzisiaj swój finał. Andrzej Duda zdecydował o ułaskawieniu działacza.

- Andrzej Duda postanowieniem z czwartku ułaskawił aktywistę miejskiego Jana Śpiewaka. (...) Prezydent, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski miał przede wszystkim na uwadze fakt, że konsekwencje skazania znacznie przekraczają normalny poziom ich uciążliwości; wymagają tego zasady humanitaryzmu, ale przede wszystkim sprawiedliwości - powiedzial prezydencki minister Paweł Mucha.

Do decyzji PAD odniósł się główny zainteresowany.

- Sprawiedliwości stało się zadość. (...) Jestem jedyną osobą dwukrotnie skazaną karnie w sprawie afery reprywatyzacyjnej, a mój proces urągał elementarnym zasadom państwa prawa i postanowiłem wykorzystać każdą możliwą ścieżkę, aby się oczyścić z wyroku - komentuje Śpiewak i atakuje polityków PO.

- Gdyby zwolennicy PO bronili tak zaciekle ofiar reprywatyzacji, jak córki ministra sprawiedliwości i kuratorki 120-latka, Polska byłaby pięknym i sprawiedliwym krajem.

***

Na temat ułaskawienia Śpiewaka wypowiedzieli się dziennikarze.

- Ułaskawienie faceta, który dopuścił się zniesławienia i nie chciał wziąć za to odpowiedzialności, jest w najwyższym stopniu demoralizujące społecznie. A że dzieje się to w czasie kampanii wyborczej, dopełnia obrazu tej „prezydentury” - mówi publicysta Przemysław Szubartowicz, wiadomo.co.

O Śpiewaku wypowiedział się na Twitterze naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

- Śpiewak obronę ofiar reprywatyzacji zainwestował w ustawkę z Dudą. Smutne - ocenia Leszek Jażdżewski, magazyn "Liberte!".

          Popierasz Śpiewaka - kciuk w górę!


+ 10
- 778

Polub Polityczek.pl