aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdledlepddddddddd.jpg

Wicepremier Jadwiga Emilewicz odniosła się do wczorajszych słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w kierunku polityków opozycji.

Rządzący bronili wczoraj w Sejmie ministra Łukasza Szumowskiego. Opozycja domagała się jego odwołania.

- Zamiast podejść z szacunkiem do ludzi, którzy chcą, by Polska się rozwijała, rzucacie w ich stronę kalumnie. Mówicie, że minister Łukasz Szumowski zbudował jakąś sieć powiązań - jedyną siecią ministra jest sieć szpitali - bronił swojego ministra premier Mateusz Morawiecki.

- Ile by się minister Szumowski z premierem Morawiecki nie nagadali to nie wyjaśnili jak to jest, że spółka brata ministra zarabia z grantów rządowych a ministerstwo zdrowia maski kupuje od założonej w tym samym dniu firmy instruktora narciarskiego braci Szumowskich - odpowiada poseł Tomasz Siemoniak.

Największe emocje w czasie wczorajszej debaty wzbudziły słowa prezesa PiS skierowane w stronę opozycji.

- Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział w tym Sejmie! - krzyczał Kaczyński.

Słowa lidera zjednoczonej prawicy zostały skrytykowane przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę.

- Skandaliczne zachowanie posła Kaczyńskiego i ministra Szumowskiego. Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja - mówi lider Koalicji Obywatelskiej.

O słowa Kaczyńskiego została dzisiaj zapytana - stojąca tuż obok niego wczoraj w Sejmie - minister Jadwiga Emilewicz. Odpowiedź może zaskakiwać.

Reakcje internautów:

"Pani Emilewicz to już rasowa polityk PiS-u. Nie przeszkadza jej szambo wylewane z ust Kaczyńskiego do opozycji. W końcu pieniądze nie śmierdzą!".

"Najważniejsze, że co miesiąc odpowiednia sumka wpływa jej na konto. Limuzyny i te sprawy, to potem może nie słyszeć".

"Przecież ci ludzi kłamią w każdej sprawie. Kłamstwa to ich znak reklamowy".

"Uważam, że pani Emilewicz powinna w te pędy, zgłosić się do laryngologa. To da się leczyć, serio! Mogę sobie wyobrazić, że pani minister może nie słyszeć syren samochodów uprzywilejowanych, na drogach!".

         Szanujesz Emilewicz - kciuk w górę!


+ 16
- 1656

Polub Polityczek.pl