aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoekedkodkeodkddddddddddddd.jpg

Publicysta Waldemar Kuczyński zareagował na słowa prezydenta Andrzeja Dudy w związku z przekopem Mierzei Wiślanej.

- Chcemy nadal realizować wielkie inwestycje, a nie z nich rezygnować, bo to właśnie one są siłą napędową gospodarki - mówił PAD na Mierzei Wiślanej.

- Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej ma na celu wzmacnianie polskiej suwerenności, niezależności i wolności - deklarował kandydat PiS w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Następnie Duda umieścił film w social mediach, załączając do niego słowa:

"Przekop Mierzei Wiślanej. Wielka inwestycja dla wolności handlu i żeglugi. Wielka inwestycja dla polskiej gospodarki, realizowana przez 50 polskich firm! Praca, nie kłótnie! Wolność wpływania na Zalewu Wiślanego wody bez rosyjskiej zgody!".

Na słowa prezydenta postanowił odpowiedzieć Waldemar Kuczyński.

- Człowieku, albo jesteś skończonym ekonomicznym durniem, albo jesteś świadomym, cynicznym łgarzem, uważającym na dodatek wyborców za idiotów, skoro przekop dla żaglówek za 2 miliardy nazywasz wielką inwestycją. To jest wielkie marnotrawstwo i ściema - pisze publicysta w kierunku Dudy.

- Niech dadzą renomowanej firmie, bez związków z rządem zlecenie do wyliczenia stopy zwrotu tej inwestycji. Zobaczymy wtedy jej obraz. Podejrzewam, że wraz z kosztami eksploatacji bezie ujemna - rozwija swoją myśl Kuczyński.

Krytycznie na temat przekopu Mierzei Wiślanej wypowiedział się w ostatnich dniach prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zdaniem kandydata KO w wyborach prezydenkich - ze względu na olbrzymi koszt projektu i kryzys wynikający z koronawirusa - należy wstrzymać się z budową.

- Bezrobotnych w Polsce jest już prawie 1 mln. Ludzie tracą pracę, muszą zaciskać pasa. To nie czas na drogie, polityczne projekty, ale na nową solidarność. Miliardy na CPK, przekop Mierzei czy PFN należy przeznaczyć na służbę zdrowia, ochronę miejsc pracy i bezpieczeństwo - komentował Trzaskowski.

      Popierasz Kuczyńskiego - kciuk w górę!


+ 2139
- 35

Polub Polityczek.pl