Tomasz_Rzymkowski_Sejm_2016.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski wypowiedział się na temat nadchodzących wyborów prezydenckich.

Marszałek Sejmu ogłosiła dzisiaj, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

- Zarządzam wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na niedzielę, dn. 28 czerwca 2020 roku - mówiła w Sejmie Witek.

- Tylko dobra współpraca prezydenta z rządem daje gwarancje odbudowy polskiej gospodarki. Daje gwarancję tego, że szybko poradzimy sobie z kryzysem wywołanym przez koronawirusa - dodawala marszałek Sejmu atakując polityków opozycji.

Do dzisiejszej konferencji Elżbiety Witek odnieśli się publicyści.

- Elżbieta Witek wystawia fatalną recenzję PiS-owi i Sejmowi, któremu przewodniczy. Wychodzi bowiem na to, że opozycja parlamentarna - bez większości, bez wojska, bez tłumów na ulicach - jest w stanie bez trudu przeprowadzić zamach stanu i uniemożliwić przeprowadzenie wyborów - komentuje Patryk Słowik, "Dziennik Gazeta Prawna".

- Z dość mętnego i agresywnego wystąpienia marsz. Witek wygląda, że opozycją jest Jarosław Gowin.
Bo według marszałek to opozycja uniemożliwiła wybory 10 maja - mówi Paweł Wroński, "Gazeta Wyborcza".

Na temat wyborów prezydenckich postanowił wypowiedzieć się również poseł Tomasz Rzymkowski, który sugeruje, że nie jest wykluczone, iż po zwycięstwie w wyborach prezydenckich, któregoś z kandydatów dojdzie do legalizacji związków człowieka z np. ... kozą.

"W dniu 28 czerwca wybierzemy nie tylko Prezydenta RP, dokonamy także wyboru cywilizacyjnego. Zdecydujemy miedzy Polską, w której małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny, a Polską w której "małżeństwem" jest związek dwóch panów albo jednego pana z kozą?" - napisał polityk PiS na Twitterze.

- Przykre, że tak się Pan kompromituje - zareagował dziennikarz Tomasz Lis.

- Obrzydliwa chęć zaistnienia... - odpowiedział poseł Krzysztof Śmiszek.

- Czy byłby Pan uprzejmy poinformować nas który kandydat w wyborach prezydenckich ma w swoim programie legalizację małżeństw między ludźmi a kozami? - zwrócił się do polityka dziennikarz Maciej Bąk, Radio Zet.

     Popierasz Rzymkowskiego - kciuk w górę!


+ 3
- 470

Polub Polityczek.pl