aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldpedlpedldlpdddddd.png

Wiceminister resortu cyfryzacji Adam Andruszkiewicz odniósł się do projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie.

Temat CPK odżył dzisiaj w związku z konferencją prezydenta Andrzej Dudy na ten temat.

- Centralny Port Komunikacyjny, to jak budowa Gdyni w II RP. To największe lotnisko w naszej części Europy, to nowa sieć komunikacyjna w Polsce. To 150 tysięcy miejsc pracy. To inwestycja, która sprawi, że podróżowanie będzie łatwiejsze dla milionów Polaków - mówił dzisiaj PAD.

- Jesteśmy narodem zwycięzców i damy radę! - dodał i przekonywał prezydent ws. budowy CPK.

Rządzący politycy Prawa i Sprawiedliwości deklarują, że budowa lotniska rozpocznie się w roku 2023.

- Naszym wspólnym marzeniem jest to, aby nasze dzieci i wnuki wszędzie na świecie były witane z otwartymi ramionami jako turyści i kontrahenci. Możemy to zrealizować. Gwarantem tego jest Prezydent Andrzej Duda i realizacja CPK - wypowiada się Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Na temat budowy CPK głos zabrał także wiceminister Adam Andruszkiewicz. Zdaniem młodego polityka Polska stanie się - dzięki lotnisku w Baranowie - centrum Europy.

- CPK to inwestycja strategiczna, która spowoduje przeniesienie gospodarczego i logistycznego centrum Europy nad Wisłę - ocenia Andruszkiewicz.

- CPK to część Nowego Jedwabnego Szlaku, który jeszcze bardziej ułatwi Chinom bombardowanie naszej gospodarki chińskimi towarami. To, że Andruszkiewicz popiera Nowy Jedwabny Szlak, nie zaskakuje. Od 2 lat Rosjanie i Chińczycy współpracują coraz ściślej - komentuje dziennikarz Tomasz Piątek.

Internauci do Andruszkiewicza:

"Kto to „centrum Europy” przeniesie nad Wisłę? Człowieku...".

"CPK Centralna Pralnia Kasy rezerwuar kasy dla złodziei 100 razy większy niż PFN".

"Tak strategiczna, jak milion elektrycznych samochodzików, które miały uczynić z nas potęgę motoryzacyjną? (śmiech) Panie Andruszkiewicz, skarbiec jest pusty, nie ma już kasy na kolejne PLUSY, wszystko zadłużone po uszy. Zejdź na ziemię. W te bzdury już nawet ciemny lud nie wierzy!".

"Ciamajdy zabierają się za wielką słomianą inwestycję".

    Popierasz Andruszkiewicza - kciuk w górę!


+ 2
- 329

Polub Polityczek.pl