32521005547_8e073f9a78_c.jpg

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski odniósł do zarządzonej dzisiaj przez marszałek Sejmu nowej daty wyborów prezydenckich.

Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca.

- Wczoraj w Sejmie przegłosowaliśmy poprawki Senatu do ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 roku. Otrzymałam informację od PKW o pozytywnym zaopiniowaniu kalendarza wyborczego, który przedstawiłam. Tylko dobra współpraca prezydenta z rządem daje gwarancje odbudowy polskiej gospodarki. Daje gwarancję tego, że szybko poradzimy sobie z kryzysem wywołanym przez koronawirusa. Zarządzam wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na niedzielę, 28 czerwca - mówiła dzisiaj w Sejmie marszałek Sejmu.

Na temat daty 28 czerwca jako terminu wyborów prezydenckich wypowiada się prawnik dr Mikołaj Małecki, Katedra Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Bardzo dobrze, że Sejm i Senat pracują nad naprawieniem prawa wyborczego, by w przyszłości wybory prezydenckie spełniły standard konstytucyjny. Odrębną sprawą jest termin tych wyborów: bez pośpiechu i złamania Konstytucji należy je zarządzić dopiero po upływie kadencji 6 sierpnia - wypowiadał się Małecki przed ogłoszeniem nowego terminu wyborów.

Dzisiaj prawnik stwierdza: - Polityka przed prawem. Wybory 28.06. Nic nie usprawiedliwia tego naruszenia Konstytucji. My, obywatele, musimy bronić demokracji. Tak jak jeszcze reżim nam na to pozwala. W stanie wyższej konieczności, idźmy głosować! W obronie wyższego dobra, by kiedyś przywrócić praworządność.

Do daty wyborów prezydenckich odniósł się senator Stanisław Karczewski. Polityk zareagował na słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził: "Moim największym marzeniem, które pozwoli mi mieć poczucie, że moja prezydencka służba została zrealizowana jest to, aby usłyszeć od zwykłej polskiej rodziny: Żyje nam się lepiej niż wtedy, gdy pan zaczynał".

- W Polsce żyje się dużo lepiej niż pięć lat temu - ocenia Karczewski na Twitterze.

- Zwłaszcza Panu i Pana koleżankom i kolegom. Tak, wiem. Te pieniądze Wam się po prostu należały! - odpowiedziała posłanka Agnieszka Pomaska.
O ogłoszonej nowej dacie wyborów Karczewski mówi: - Na nowo zaczynamy kampanię! Wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w wyborach! Andrzejowi Dudzie życzę wygrania w pierwszej turze!! Dla dobra Polski.

Internauci do Karczewskiego:

"Dobrze Staszku, wezmę udział. I zagłosuję na Rafała. Może być?".

"Każdy, kto życzy Dudzie wygranej, źle życzy Polsce i Polakom".

"Idę, żeby odebrać PiS Długopis...".

"Już niebawem Staszku, pan Duda będzie mógł tak jak ty pracować dla idei, już poza obowiązkami bycia długopisem prezesa. Duda chce być prezydentem, ale miał 5 lat, żeby nim się stać i niestety nie skorzystał".

      Popierasz Karczewskiego - kciuk w górę!


+ 8
- 315

Polub Polityczek.pl