24300429609_fcee24d0d0_c.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska stanęła w obronie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Opozycja domaga się dymisji Szumowskiego i powołania specjalnej komisji wyjaśniającej podejmowane decyzje przez szefa resortu zdrowia w czasie trwania pandemii koronawirusa.

- Zgromadziliśmy dokumenty, które pokazują ogromny konflikt interesu, w jaki wszedł minister zdrowia Łukasz Szumowski. Powinna powstać komisja śledcza do zbadania tych niejasnych powiązań, dziwnych decyzji i konfliktu interesów - mówi poseł Michał Szczerba.

- Komisja Zdrowia obroniła Ministra Zdrowia jednym głosem. Ale wszystkie pytania o konflikt interesów, pozostały bez odpowiedzi. Łukasz Szumowski pozostaje w ostrym cieniu mgły niejasności. I społeczeństwo to oceni, przy najbliższej okazji - dodaje poseł Koalicji Obywatelskiej.

Swojego ministra bronią politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Zdrowia jest haniebny. Wyrażam pełne poparcie dla Ministra Szumowskiego. Profesor Szumowski jest prawdziwym bohaterem walki z pandemią. W trudnym dla wszystkich okresie zdał egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności - komentuje poseł Jarosław Gonciarz.

Zdaniem byłej minister pracy a obecnie europosłanki Elżbiety Rafalskiej, Szumowski jest atakowany przez opozycję, bo... za bardzo urósł.

- Szumowski nieprzypadkowo brutalnie atakowany przez opozycję. Za bardzo urósł jako polityk i minister - ocenia Rafalska na Twitterze.

- Niech pani nie będzie śmieszna. Jesteśmy w światowej czołówce zachorowań, niektóre kraje, np. Czarnogóra na wakacje nie wpuszczają tylko Polski. To wasza nieudolność. Jest krytykowany, bo to pazerny aferzysta, który wydoił 300 mln dla siebie i robi wały, by jego znajomi też doili - odpowiedziała dziennikarka Aneta Mościcka.

Rafalska doczekała się reakcji ze strony internautów:

"Szanowna Pani... zmalał, skarlał nawet... i to nie jako minister... i nie jako polityk... jako człowiek... i to jest powód... ale nie jestem pewien czy pani to zrozumie".

"Poczytaj kobieto znaczenie słowa „autorytet”. Potem wykasuj te bzdety".

"Najbardziej to urosło konto żonie i bratu".

"Taaaa jasne Banaś też był kryształowy (śmiech)".

          Popierasz Rafalską - kciuk w górę!


+ 2
- 171

Polub Polityczek.pl