dwnld1519924885.jpg

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na temat projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W związku z trwającą - nieoficjalnie - kampania prezydencką rządzący postanowili zorganizować konferencję „CPK. Od słów do czynów”. Chwalono się na niej wielkim projektem budowy lotniska w Baranowie.

- Szacuje się, że realizacja CPK w Polsce stworzy 150 tys. miejsc pracy, bezpośrednio przy samym porcie ok. 40 tys. i 110 tys. we wszystkich przedsięwzięciach gospodarczych, jakie będą wokół niego. To 1800 km nowych linii kolejowych, 400 km nowych dróg, ok. 45 milionów pasażerów rocznie, którzy będą przybywali do Polski w związku z funkcjonowaniem tego portu komunikacyjnego w wersji podstawowej, a w wersji dalekosiężnej - może nawet 70 mln ludzi rocznie - wypowiadał się PAD.

Następnie Duda po zakończonej konferencji umieścił na Twitterze wpis, w którym porównuje budowę lotnika do budowy miasta Gdynia.

- Centralny Port Komunikacyjny, to jak budowa Gdyni w II RP. To największe lotnisko w naszej części Europy, to nowa sieć komunikacyjna w Polsce. To 150 tysięcy miejsc pracy. To inwestycja, która sprawi, że podróżowanie będzie łatwiejsze dla milionów Polaków - napisał Duda na Twitterze.

Prezydentowi i kandydatowi PiS w nadchodzących wyborach prezydenckich odpowiedzieli internauci:

"Miliony w kieszeniach PiS-owców i ich rodzin! Nigdy tego lotniska nie zbudujecie, nieudacznicy!".

"Cytując klasyka: baju, baju dla frajerów".

"To pole pełne krowich placków. Za jego pilnowanie Horała pobiera 49000 zł miesięcznie".

"Na razie to kupa pieniędzy idzie dla PiS-owskich partyjniaków. Nic z tego nie będzie. Zje... obchody 100 Niepodległości, wybory, zepsuliście kraj, czego się nie dotkniecie to albo wtopa, albo złodziejstwo jak na maseczkach".

***

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy oraz drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze około 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w ramach pierwszego etapu będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego oraz połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godziny (źródło; Kancelaria Prezydenta).

      Popierasz budowę CPK - kciuk w górę!


+ 2
- 169

Polub Polityczek.pl