EZgvv-FU4AAvC3K.jpg

Prezydent Andrzej Duda pojawił się dzisiaj w Sulejówku. PAD ogłosił nowy program już zaaprobowany przez Ministerstwo Klimatu.

- Chciałbym, aby powstało jak najwięcej małych zbiorników wodnych - mówił Duda.

Prezydent zapowiedział powstanie nowego programu, dzięki któremu będzie można otrzymać od państwa do 5 tys. zł.

– Chciałbym, żeby przy każdym domu takie oczko (wodne) było. Nie tylko domu jednorodzinnym, ale także domach wielorodzinnych, żeby jak najwięcej tych małych zbiorników wodnych powstawało. Ten program „Moja woda” to jest program dofinansowania tego typu inwestycji. W tym programie będzie dofinansowanie do 85 proc. kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł – deklarował Andrzej Duda.

- Z programu "Moja Woda" będzie można uzyskać do 5000 zł dotacji na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe - informuje Kancelaria Prezydenta.

W Sulejówku razem z Dudą pojawił się minister klimatu Michał Kurtyka.

- Woda to cenny skarb, o który musimy zadbać. Dlatego dziś wspólnie z Prezydentem Andrzejem Dudą i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosiliśmy program "Moja Woda". 100 mln zł trafi do polskich rodzin, które zrealizują przy swoich domach instalacje do zbierania wód opadowych. Nabór wniosków już w lipcu! - zapowiadał minister.

Na zapowiedź nowego programu zareagowali internauci:

"LOL, chyba się pomysły kończą".

"Oczko to się temu misiu odkleiło (śmiech)".

"Ale jakim prawem PAD ma decydować, czy ktoś ma mieć koło domu oczko wodne!? Ten prezydent się coraz bardziej ośmiesza!".

"Polacy nie mają zapewnionej opieki dentystycznej, muszą żebrać o pieniądze na leczenie raka, rośnie ubóstwo, ceny mieszkań poleciały w kosmos, a wy chcecie budować oczka wodne?".

           Popierasz Dudę - kciuk w górę!


+ 38
- 1851

Polub Polityczek.pl