49393678962_5d8f1e99a1_c.jpg

To nie jest najlepszy okres Łukasza Szumowskiego. W ostatnich dniach rodzą się nowe kontrowersje rzucające cień na ministra zdrowia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Wizerunek ministra Łukasza Szumowskiego zmienia się; z lekarza który nie śpi, aby ratować Polaków przed koronawirusem w obraz polityka o dziwnych znajomościach, powiązaniach finansowych.

- Szumowski tonie, więc atakują Wojciecha Czuchnowskiego. Wojtek odkrył właśnie, że instruktor narciarstwa ministra zdrowia i jego wspólnicy to nie jedyni prywatni przedsiębiorcy, od których resort kupił maseczki ochronne FFP2. W "konsorcjum" był też handlarz oscypkami - wypowiada się red. Jarosław Kurski z "Gazety Wyborczej".

- Bardzo dziękuję za wszystkie słowa wsparcia.W mafijnym państwie PiS każdy atak ze strony władzy jest potwierdzeniem naszych racji - komentuje red. Wojciech Czuchnowski.

Politycy domagają się dymisji ministra zdrowia. - Szumowski powinien natychmiast podać się do dymisji. Rząd do dymisji. PiS to szajka - pisze na Twitterze poseł Sławomir Nitras.

- Zgromadziliśmy dokumenty, które pokazują ogromny konflikt interesu, w jaki wszedł minister zdrowia Łukasz Szumowski. Powinna powstać komisja śledcza do zbadania tych niejasnych powiązań, dziwnych decyzji i konfliktu interesów - dodaje poseł Michał Szczerba.

Na dzisiejszej sejmowej komisji zdrowia pojawił się Łukasz Szumowski:

- Od samego początku pandemii koronawirus słyszycie Państwo prawdę i transparentne dane na temat tego, jak wyglądała ta walka. Rekordowa liczba zakażeń w Polsce wyniosła 595 przypadków. W innych państwach było to od kilku do kilkunastu tysięcy - mówił minister.

Szef resortu zdrowia bronił się ws. rewelacji medialnych na swój temat.

- "Oko Press", "Gazeta Wyborcza", "Newsweek" - gratuluję źródeł - atakował Szumowski media.

- Pogarda tych ludzi dla wolnych mediów jest niesamowita - komentuje wypowiedź ministra publicysta Jakub Majmurek.

EZfxsXfWsAERRhk.jpg

          Szumowski do dymisji - kciuk w górę!


+ 405
- 4

Polub Polityczek.pl