aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspelpdlepdlepdlepdlpdddddd.jpg

Senat przyjął z poprawkami pisowską ustawę dotyczącą organizacji nadchodzących wyborów prezydenckich.

- Izba przyjęła ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego i wprowadziła do niej 36 poprawek - informuje Kancelaria Senatu.

Za ustawą zagłosowało 94 senatorów, jeden się sprzeciwił, 4 polityków wstrzymało się od głosu.

Z radością na informacje płynące z Senatu zareagowali politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Cieszę się, że opozycja wreszcie uznała, że wybory powinny się odbyć. Wybory to jest coś naturalnego w demokracji. Wszystko wskazuje na to, że 28 czerwca będzie rzeczywistym terminem wyborów - wypowiadał się na antenie Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin.

- Teraz czas na nas, posłów - o godz. 15 będziemy nad tym głosować w Sejmie - mówi poseł PiS Sylwester Tułajew.

Zdaniem posła Przemysława Czarnka rządzący obronili w Senacie demokrację i wolność Polaków.

"Ustawa przeszła w Senacie jeszcze przed północą. (...) Obroniliśmy demokrację i wolność dla Polaków" - napisał polityk na Twitterze.

- „Presja ma sens- grzmi Marek Pęk, sugerując, że senatorowie PiS wymusili na opozycji uchwalenie ustawy wyborczej. Konie kują, żaba nogę podstawia. Nie mieli nic do powiedzenia. Zadecydowało twarde stanowisko: bez opublikowania uchwały PKW nie będzie ustawy. Podziałało! Presja ma sens! - odnosi się do słów polityków PiS senator Marek Borowski.
- Nie należy przeciągać wyborów. 28 czerwca jawi się jako jedyny realny termin - dodawał dzisiaj Borowski na antenie RMF FM.

Posłowi Czarnkowi odpowiedzieli na wpis internauci:

"W imieniu demokracji i wolności uprzejmie proszę, żebyście się od nich od...czepili, łobuzy".

"Obroniliście demokrację i wolność dla Polaków? To chyba tekst tylko dla paskowego z TVP".

"Czarnek, godny następca Janusza Kowalskiego. Identycznie niskie IQ i całkowity brak obciachu w wypisywaniu PiS-owskich sloganów. Szkoda, że Dojna właśnie pada, byłby z niego świetny PiS-owski minister. Do spraw czystości księżyca, na przykład".

"Presja (śmiech)".

            Popierasz Czarnka - kciuk w górę!


+ 4
- 492

Polub Polityczek.pl