32515254130_316963be7a_c.jpg

Obywatelski ruch twórców, pracowników i uczestników kultury - "Kultura Niepodległa" zareagował na słowa ministra kultury Piotra Glińskiego.

Gliński kolejny raz postanowił odnieść się do twórczości/aktywności medialnej Kazika Staszewskiego. Muzyk w swoim głośnym utworze "Twój ból jest lepszy niż mój" krytykuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w kontekście daty 10 maja; tego dnia Kaczyński udał się na cmentarze, aby złożyć kwiaty w związku z 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej. W tamtym czasie obowiązywały obostrzenia rządu wynikające z pandemii koronawirusa. Wiele osób nie mogło wówczas wejść na cmentarz. Dla prezesa otworzono bramy na tyle szeroko, że mógł na cmentarz wjechać limuzyną.

- W związku z wywiadem Kazika dla „Rz” jeszcze raz podkreślam, że nie było żadnego rozporządzenia nakazującego zamknięcie cmentarzy. Decyzje o ewentualnym zamknięciu podejmowały ich zarządy. Rządzący nie złamali więc żadnego zakazu, bo takiego nie było. Teza o rzekomym złamaniu równości wobec prawa to polityczna propaganda, na którą, niestety, wielu się nabiera. Żyjemy wciąż w systemie medialnego kłamstwa, który potrafi oszukać nawet ludzi tak bystrych, jak Ilona Łepkowska, Piotr Zaremba czy Kazik Staszewski - oświadczył Gliński.

- Cmentarz Powązkowski, na który Jarosław Kaczyński wjechał limuzyną 10 kwietnia decyzją zarządcy był z powodu pandemii zamknięty dla odwiedzających. Księża sami przyznali, że władzy trudno było powiedzieć "nie". Prezes PiS swej władzy nadużył. Tłumaczenia rządzących do moralne barbarzyństwo - odpowiada na słowa Glińskiego dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, "Rzeczpospolita".

Na słowa ministra zareagowali także posłowie.

- Chłopie, nie brnij... - skomentował Krzysztof Śmiszek, Lewica Razem.

- Ale Pan kłamie. Niebywałe - napisała Agnieszka Pomaska, Koalicja Obywatelska.

Glińskiemu odpowiedziało także stowarzyszenie ludzi kultury "Kultura Niepodległa".

- Zostawiamy to bez komentarza, bo bardzo nam wstyd, że mamy takiego ministra, który tak otwarcie, wprost i bezczelnie kłamie. Ciekawe, czy to tak przed czy po pójściu do kościoła - czytamy na profilu artystów na Facebooku.

             Popierasz Glińskiego - kciuk w górę!


+ 2
- 509

Polub Polityczek.pl