aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleplepdlepdedldepdddddddddd.jpg

Prawicowy publicysta Tomasz Terlikowski skrytykował hierarchów Kościoła katolickiego.

Terlikowski oskarża duchownych, że to oni przyczyniają się do odchodzenia ludzi od Kościoła. Dziennikarz broni braci Sekielskich, lewicę czy media krytyczne wobec Kościoła.

- To nie liberalne media, nie bracia Sekielscy, nie antyklerykalna lewica, ale polscy biskupi robią wszystko, żeby polskie świątynie opustoszały, żeby Kościół stracił wiarygodność i społeczne znaczenie, żeby ofiary i inni przestali wierzyć - pisze Terlikowski na Twitterze.

Dalej publicysta rozwija swoją myśl.

- Grzech, pycha, pragnienie władzy nad innymi i nad samym Bogiem prowadzi do pomieszania języków, do zerwania komunikacji. Pragnienie dominacji, władzy sprawia, że nawet gdy mówimy tym samym językiem nie słyszymy się, nie jesteśmy w stanie się zrozumieć. Duch Święty przychodzi z darem języków, z darem porozumienia w miłości, z darem harmonii różnych języków i posług. Gdy my otwieramy się na Niego, gdy pozwalamy Mu się ogarnąć, On buduje pokój i jedność.

W opublikowanym poście na Facebooku Terlikowski przytacza słowa ofiary księdza pedofila.

- Usłyszmy głos ofiary. Porażający głos. Nie dający myśleć o czym innym - apeluje dziennikarz.

"Chciałam powiedzieć wam o tym, jakim byłam dzieckiem. Ale to nie ma sensu, ponieważ, gdy miałam 11 lat, ksiądz z mojej parafii zniszczył mi życie. Od tamtej pory ja, która kochałam kolorowanki i robiłam salta na trawie, nie istniałam" - brzmi fragment świadectwa jednej z ofiar.

- Gdy czytam te słowa, gdy stają mi one przed oczyma, to przypomina mi się opowieść Eliego Wiesela o wieszanym w Auschwitz chłopcu, który długo umierał na oczach tłumu. I ktoś wtedy zawołał: gdzie jest Bóg, gdzie jest Bóg teraz? I ktoś krzyknął, że w tym chłopcu. Bóg umierał w tej dziewczynce, był krzyżowany, zabijany biczowany. Usłyszeć głos ofiar, to usłyszeć głos Boga - komentuje Terlikowski.

- Błogosławieni biskupi! Warto by rozważyć amnestię dla najgorliwszych spośród nich! - reaguje na słowa Terlikowskiego prof. Jan Hartman, ciesząc się, że do kościołów chodzi coraz mniej osób.
        Popierasz Terlikowskiego - kciuk w górę!

+ 677
- 9

Polub Polityczek.pl