38579483671_b49f080023_c.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziała się dzisiaj na antenie Polsat News na temat przekopu Mierzei Wiślanej.

W sobotni poranek na Mierzei Wiślanej pojawił się premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda. Politycy chwalili się przekopem.

- Mogę obiecać, że z prezydentem Andrzejem Dudą o budowy we wszystkich zakątkach Polski będziemy dbali. Będziemy dbać o miejsca pracy. By Fundusz Inwestycji Publicznych wraz z innymi funduszami był wielkim planem dla silnej Polski w Europie. Chcemy z Andrzejem Dudą zaproponować plan rozwoju dla Polski. Będziemy jeszcze szybciej mogli dogonić Zachodnią Europę, bo tego chcą Polacy - zarobków na poziomie europejskim i ten cel z całą pewnością osiągniemy - wypowiadał się premier Mateusz Morawiecki.

Na temat budowy głos zabrał także prezydent Andrzej Duda. - Inwestycja na Mierzei Wiślanej ma wzmacniać polską suwerenność i wolność. Wielkie inwestycje są kołem zamachowym gospodarki, dlatego chcemy je kontynuować - mówił kandydat PiS w nadchodzących wyborach prezydenckich.

- Przekop Mierzei umożliwi nieograniczony politycznie dostęp do morza jedynemu portowi Polski Wschodniej. Port w Elblągu będzie służył jako dogodny ośrodek przeładunkowy funkcjonalnie spięty z portami Trójmiasta - komentuje minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.
***

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski zaapelował do rządzących, aby odłożyli plany wymagające ogromnych środków pieniężnych - w związku z trwająca pandemią koronawirusa i co za tym idzie kryzysem gospodarczym.

- Bezrobotnych w Polsce jest już prawie 1 mln. Ludzie tracą pracę, muszą zaciskać pasa. To nie czas na drogie, polityczne projekty, ale na nową solidarność. Miliardy na Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei czy Polską Fundację Narodową należy przeznaczyć na służbę zdrowia, ochronę miejsc pracy i bezpieczeństwo - zaapelował prezydent Warszawy.

Do przekopu odniosła się dzisiaj na antenie Polsat News europosłanka PiS. Jej wypowiedź szybko została podłapana przez internautów i skomentowana.

Reakcje internautów:

"Jako kobieta czuję się zażenowana Panią i Pani poziomem. O plecaczkach dla Syryjskich dzieci już nie wspomnę".

"Nowoczesne państwo przyjazne obywatelom, otwarte na Europę i z nią solidarne to nasze prawdziwe okno na świat. To wyimaginowane okienko Kępy to zaledwie lufcik na podwórko-studnię. Ech, dolo ty nasza. Gdzież ci Płaskoziemcy nas wiodą...".

"Okno na płytki zalew wiślany, co większe niż łódka czy rower wodny albo mały jachcik nie ma szans wpłynąć, bo na 2,3 metry co wpłynie? Kontenerowiec pełnomorski, oceaniczny? Nawet barka o głębszym zanurzeniu nie ma tam szans. Jedna wielka ściema i propaganda z tym".

           Popierasz Kempę - kciuk w górę!


+ 15
- 1039

Polub Polityczek.pl