aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalplpedlpdlpedd.jpg

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk pojawiła się dzisiaj przed kamerami, aby bronić ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Od dłuższego czasu pojawia się wiele kontrowersji dotyczących szefa resortu zdrowia. Wątpliwości dotyczą m.in. oświadczenia majątkowego Szumowskiego, ale także już pracy w ministerstwie - szczególnie w czasie pandemii koronawirusa. Wielkich echem odbił się zakup maseczek - za 5 mln zł - przez ministerstwo od znajomego Szumowskiego.

- Mam wrażenie, że już chyba cały mój majątek jest jawny i mojej żony, bo tutaj KRS-y są jawne, wszystkie akcje i własność jest jawna. W związku z tym nie mam naprawdę nic do ukrycia. Moja żona, podejrzewam, też nie. Rozmawiałem z nią zresztą na ten temat. Ona mówi: proszę bardzo, jak chcesz, mogę to ujawnić, chociaż jest ona niezależną osobą, bo mamy rozdzielność majątkową od 2008 roku - mówił Szumowski na antenie TVN24.

Dopytywany czy zostanie ujawniony majątek. - Analizujemy to. Jeżeli zona się zgodzi, to tak. To nie ja ujawniam, to żona - kontynuował minister w rządzie PiS.

Dzisiaj przed Kancelarią Premiera zebrali się politycy PiS-u, aby stanąć w obronie swojego ministra.

- W przestrzeni publicznej pojawiły się takie plakaty uderzające w ministra Szumowskiego w jego rodzinę i pracę. Musimy powiedzieć jasno - żądamy od Pana Trzaskowskiego żeby nie dopuszczał do mowy nienawiści w Warszawie - mówił szef KPRM Michał Dworczyk.

Ministra zdrowia broniła także szefowa resortu sportu. O uczciwości polityka ma świadczyć, że przeprowadził on jej dwukrotnie operację.

- Profesor Szumowski robi wszystko, żebyśmy mogli bezpiecznie czuć się jako obywatele w naszym kraju. Nadrzędną zasadą jest także to by wszystkich traktować sprawiedliwie, dlatego uważam, że profesor Szumowski zasługuje, żeby po zwycięskiej walce z pandemią podać mu rękę, jak to jest w szermierce - po takiej walce przegrany podaje swojemu zwycięzcy rękę. Pan profesor Szumowski po wygranej walce niestety został zaatakowany - broniła Dmowska Szumowskiego.

Internauci do Dmowskiej:

"Wstyd, żeby nie nauczyć się na pamięć paru zdań".

"Za 300 baniek każdy by tak popracował. A co do hejtu, to zacznijcie od siebie".

"Minister po wygranej walce został zaatakowany? O ile wiem minister był zajęty robieniem dealów ze swoim instruktorem narciarstwa oraz grantami dla brata. Ps. Epidemia dalej trwa jakbyście matoły nie zauważyli.
Codziennie tyle samo nowych przypadków".

"I wy macie czelność mówić o hejcie i ataku na rodzinę? (śmiech) Przeproście Prezydenta Trzaskowskiego za hejt na jego rodzinę!

          Popierasz Dmowską - kciuk w górę!


+ 7
- 750

Polub Polityczek.pl