40100256732_ab81cb7044_c.jpg

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim pojawił się dzisiaj na Mierzei Wiślanej w ramach nieoficjalnej kampanii prezydenckiej.

Rządzący zachwali swoją decyzję o przekopie mierzei. - Wiele miejsc pracy powstaje przy budowie Mierzei, ale to da też setki tysięcy miejsc pracy po zakończeniu budowy. Wkrótce cała Polska będzie wielkim placem budowy. To nowe możliwości handlowe dla wielu przedsiębiorców. Nie byłoby naszych sukcesów dostrzeganych dzisiaj przez Europę w walce z koronawirusem, gdyby nie ścisła współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą. Dla wielkich programów rozwojowych i odbudowy potrzebujemy wsparcia wielkich przywódców i takim wielkim przywódcą jest prezydent Andrzej Duda - wypowiadał się premier Mateusz Morawiecki.

Głos zabrał także Andrzej Duda. - Inwestycja na Mierzei Wiślanej ma wzmacniać polską suwerenność i wolność. Wielkie inwestycje są kołem zamachowym gospodarki, dlatego chcemy je kontynuować. Jesteśmy ambitni jako naród i też jako władze. Chcemy nadal realizować wielkie inwestycje. Nie chcemy ich przerywać, ograniczać, zmniejszać, nie chcemy z nich rezygnować, bo to wielkie inwestycje są siłą napędową gospodarki - mówił prezydent.

Przekop Mierzei Wiślanej jest krytykowany przez wiele środowisk ze środowiskami ekologicznymi na czele. Prace ciężkiego sprzętu, wycinanie tysięcy drzew - spowoduje nieodwracalne zmiany w przyrodzie. 

- Na plaży trzeba nosić maseczki. Tak jest w rozporządzeniu. Premier znów nie doczytał przed podpisaniem? - zareagowała dziennikarka Agnieszka Burzyńska, "Fakt".

- „Plan Dudy, tworzenie setek tysięcy i milionów miejsc pracy” - mówi Morawiecki, stojąc z Dudą u boku na tle napoczętego przekopu Mierzei, czyli wykwitu megalomanii PiS. Może niech najpierw Duda podwyższy kwotę wolną i pomoże frankowiczom, a potem zajmuje się tymi milionami - komentuje publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Tego już się nie da słuchać! Rośnie bezrobocie i ubóstwo, a Duda z Morawieckim nieustannie uprawiają propagandę sukcesu - ocenia konferencję publicysta i związkowiec Piotr Szumlewicz.

Na dzisiejszą konferencję polityków odpowiedzieli również internauci:

"Panowie Duda i Morawiecki, dlaczego nie macie zdjęć z mieszkańcami Krynicy Morskiej popierających przekop mierzei?".

"A spotkanie z suwerenem z Krynicy Morskiej było ? Entuzjastyczne ? No i kartkę do naczelnika można wysłać. Ma nową skrzynkę pocztową od niedawna. "Pozdrowienia z Krynicy Morskiej ślą Andrzej i Mateusz" albo coś w tym stylu. Ucieszyłby się. Taki sam siedzi w willi od komunistów".

"Biedny las. A taki piękny był".

"Fajna kampania. Szkoda, że pozostali kandydaci są pozbawieni takiej możliwości. Wstyd, Duda wstyd. I jeszcze donosisz na nich do PKW!".

       Zagłosujesz na Dudę - kciuk w górę!


+ 5
- 772

Polub Polityczek.pl