49833435032_669ed13604_c.jpg

Członkowie sztabu wyborczego Andrzeja Dudy; Adam Bielan i Radosław Fogiel zorganizowali dzisiaj konferencję prasową.

Politycy PiS-u mówili o nadchodzących wyborach prezydenckich.

- Marszałek Tomasz Grodzki chce uniemożliwić przeprowadzenie w Polsce wolnych, demokratycznych wyborów po to, aby sam objąć funkcję głowy państwa. Pan Marszałek Michał Kamiński powiedział dziś w jednej ze stacji telewizyjnych, że wszyscy liderzy opozycji, w tym Borys Budka, zgodzili się na poprawkę odkładającą wybory do 6 sierpnia po to, by pan Marszałek Tomasz Grodzki mógł przejąć obowiązki głowy państwa - oburzał się Bielan.

Europosła PiS wspomagał Radosław Fogiel.

- Chciałbym dowiedzieć się, na jakiej podstawie opozycja rości sobie prawo do tego, aby doprowadzać do kryzysu konstytucyjnego w Polsce? Do sytuacji, gdy kończy się kadencja prezydenta, a nowy prezydent nie jest wybrany? Opozycja działała tak, aby uniemożliwić wybory prezydenckie 10 maja. Wszystko po to, aby Koalicja Obywatelska mogła zmienić swojego kandydata. Polacy wywalczyli sobie demokrację i wolność. Zasługują na to, aby wybrać prezydenta i aby mógł on współpracować z rządem, działać, by wyprowadzić Polskę na prostą z kryzysu gospodarczego. Apeluję do opozycji. Przestańcie bawić się Polską. Dajcie Polakom skorzystać z ich prawa, dajcie Polakom wolność wyboru prezydenta - mówił wicerzecznik PiS-u.

Konferencja PiS-u nie byłaby konferencją PiSu, gdyby przynajmniej raz nie padło na niej nazwisko prezydenta Warszawy.

- Nie byłoby problemów z wypłatą wsparcia dla przedsiębiorców, gdyby Rafał Trzaskowski wypełniał swoje obowiązki jako prezydent Warszawy - deklarował Bielan.

- Zła informacja dla Adama Bielana. Na tajemniczej i złowrogiej naradzie w podwarszawskim Józefowie postanowiono, że jest to jego ostatnia kadencja w PE. Proszę się rozejrzeć za funduszem emerytalnym Parlamentu Europejskiego - zareagował mec. Roman Giertych.

Na konferencję polityków obozu rządzącego odpowiedzi internauci:

"Bielan od dwóch dni miota się tak, jaby szaleju się objadł, wnioskuję, że wewnętrzne sondaże PiS dla Dudy muszą być gorsze niż te oficjalne".

"Bielan jest w takiej panice, bo on już nie walczy o reelekcję A. Dudy. On walczy "o życie". Wie, że po przegranej wszyscy rzucą mu się do gardła i będzie po karierze. Grząsko jest. Oj, grząsko...".

"Pan Bielan powinien przyjmować więcej płynów, bo strasznie się poci i może się odwodnić".

"Bielan chyba był na imprezie z Zaradkiewiczem i go jeszcze trzyma".

Wybory

Dr Mikołaj Małecki z Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego wypowiedział się, jakie decyzje powinni podjąć rządzący, aby wybory prezydenckie były zgodne z prawem.

- Wyjście z impasu. Od 31 marca trwał stan nadzwyczajny, wybory 10 maja zamrożone, 30 + 90 dni, odżywają po 29 lipca, termin głosowania: 6 września. W międzyczasie "reset" systemu, uchylenie wszystkich zmian kodeksu wyborczego z 2020 r., wybory przeprowadza PKW. Spójne, bezpieczne, konstytucyjne. Potrzeba dobrej woli - komentuje prawnik.

        Popierasz Bielana - kciuk w górę!


+ 13
- 1109

Polub Polityczek.pl