49941440898_79f4c1d084_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki bronił wicepremiera Jacka Sasina w czasie debaty nad wotum nieufności wobec ministra Aktywów Państwowych.

Opozycja domagała się odwołania Sasina ze stanowiska w związku z wyborami prezydenckimi, które nie odbyły się 10 maja, a budżet stracił na ich organizacji ok. 68 mln zł.

- Dotarliśmy do faktur za organizację wyborów przez Pocztę Polską. Bez żadnej umowy wydano przynajmniej 68 milionów złotych! - poinformował dziennikarz śledczy TVN24 Szymon Jadczak.

Sasin nie poczuwa się do odpowiedzialności za straty w budżecie państwa.

- Normalnie tego typu rzeczy, jak koszty wyborów, reguluje budżet państwa. Ale tak obserwuję to wszystko, co się dzieje wokół wyborów. Opozycja cały czas trąbi i chwali się, że te wybory nie odbyły się i to jest ich wielki sukces, że te wybory zablokowali. Może się podzielą tymi kosztami nieodbytych wyborów? Wyborów, które zgodnie z Konstytucją i zarządzeniem Marszałek Sejmu powinny odbyć się 10 maja - mówił wicepremier w rządzie PiS na antenie radia RMF FM.

W czasie debaty w Sejmie głos zabrał przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

- Czy wiecie państwo na co mogło być przeznaczone 70 mln zł? To ponad 1,6 mln maseczek, ale po tej zawyżonej cenie od kolegi Szumowskiego, bo po normalnej to by było 17 mln. Pomożemy znaleźć te 30 mln kart. W ustawie, za zgubienie jednej karty, można iść na trzy lata do więzienia. My pana uratujemy. Zamiast 90 mln lat więzienia, będzie pan odpowiadał tylko za przekroczenie uprawnień - deklarował lider PO.

W obronie Sasina stanął premier Mateusz Morawiecki.

- Chcę podkreślić rolę pana premiera Jacka Sasina i podziękować mu za znakomite działanie podczas pandemii Covid 19. Wicepremier Sasin jest członkiem rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i specjalnego zespołu do zarządzania kryzysem gospodarczym. Premier Sasin jest najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału i spółek Skarbu Państwa - bronił PMM ministra w swoim rządzie.

             Popierasz PiS - kciuk w górę!

+ 4
- 570

Polub Polityczek.pl