aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkodkodkeodddddddd.jpg

Rządzący politycy Prawa i Sprawiedliwości podjęli decyzję ws. organizacji wesel.

Szef rządu ogłosił 4 etap odmrażania gospodarki. Na początku czerwca dozwolona zostania organizacja wesel na większą skalę. Zniesiony zostanie także obowiązek noszenia maseczek. 

- Od 6 czerwca będą mogły być otwarte, z obowiązkiem spełniania wymogów sanitarnych, instytucje kultury, kina, teatry czy też obiekty rekreacyjne: kluby fitness, siłownie. Wyłączone z tego są dyskoteki. Od 6 czerwca będzie dopuszczalna organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Tutaj również obowiązywać będą wymagania sanitarne - mówił Morawiecki.

Szczegóły obostrzeń dotyczących wesel mają być zaprezentowane w najbliższych dniach.

- To jednak nie oznacza końca epidemii, że ona zniknęła. Ona jest. Mogą pojawiać się ogniska - dlaczego wciąż obowiązuje dystans społeczny, a jeśli nie będzie możliwy - obowiązuje maseczka - dodawał do słów Morawieckiego minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Szczepionka na koronawirusa będzie gotowa w sobotę skoro nie musimy od wtedy nosić maseczek? - pyta poseł Krzysztof Śmiszek, Lewica Razem.

Z niezrozumieniem ws. nowych wytycznych rządu wypowiada się dziennikarz sportowy Mateusz Borek.

- Mam pytanie. Może ktoś mnie oświeci. Jak to jest? Można organizować wesela dla 150 osób. A nie ma decyzji ani informacji w sprawie ludzi - choćby widzów - w hali, studiu czy hotelu podczas gali boksu, czy MMA. Chyba że coś przeoczyłem.

Na temat zielonego światła dla organizatorów wesel, nowożeńców, głos zabrał także prof. Wojciech Sadurski. Prawnik wbija szpilkę w ministra zdrowia i odnosi się do ostatnich kontrowersji publikowanych w mediach.

Internauci do Sadurskiego:

"Obawiam się jednak, że chodzi bardziej o wzrost popytu na maseczki, i inne środki ochrony osobistej.
O respiratorach za 160 000 nie chcę wspominać, bo mam nadzieję jednak, że się nie przydadzą".

"Wkrótce też ... "Shumi -Funeral Service" Ltd".

"Zaśpiewa Wam i zagra biedak i jego kapela Szumowski & Band aż Wam w głowach zaszumi".

"Każdy dostanie maseczkę weselną, w której będzie można tańczyć i pić wódkę z zachowaniem społecznego dystansu".

        Popierasz Sadurskiego - kciuk w górę!


+ 484
- 9

Polub Polityczek.pl