49716769248_618fa32580_c.jpg

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim pojawili się dzisiaj na konferencji.

Rządzący skomentowali pomoc, jaką Polska ma otrzymać od Unii Europejskiej na obudowę gospodarki po pandemii koronawirusa.

Już wczoraj, kiedy decyzja została ogłoszona zarówno Morawiecki, jak i Duda odnieśli się do informacji za pośrednictwem social mediów.

- W liście do przywódców UE pisałem o potrzebie wsparcia gospodarki UE. Wobec skutków Covid-19, Polska namawiała Europę do ambitnego budżetu. Jest sukces! Powstanie Fundusz Odbudowy Gospodarczej o wartości 750 mld EUR, a Polska należeć będzie do jego największych beneficjentów - napisał Duda.

- Głos Polski jest słyszany i uwzględniany w Europie. Nowy instrument pomocowy Komisji Europejskiej wynoszący 750 mld euro, którego jesteśmy 3 beneficjentem po Hiszpanii i Włoszech, to dobry pkt startu do EU Planu Marshalla. Dziękuję Andrzejowi Dudzie za wspólne, efektywne działanie dla Polski - komentował Morawiecki.

Na dzisiejszej konferencji prezydent Andrzej Duda rozwinął swoje słowa.

- Myślę tutaj o skutkach gospodarczych tej epidemii, które dotykają wszystkie nasze kraje i co do których mamy świadomość, że trzeba będzie stanąć do twardej walki z nimi po to, żeby nie tylko przywrócić Europie poprzedni poziom życia dla jej mieszkańców i zapewnić to, żebyśmy nie odczuwali skutków kryzysu, ale przede wszystkim także i to, aby dać Europie nowy impuls do rozwoju gospodarczego, aby dzięki temu mogła ona wejść na nowe tory - wypowiadał się PAD.

- Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za udział w tych rozmowach. Ten fundusz to efekt twardej polityki negocjacyjnej. Ten głos, który jest silnym głosem Polski, coraz mocniej nadaje ton i wytycza ścieżki. My dbaliśmy o nasze interesy od początku do końca - zapewniał Morawiecki.

- Sasin i Horała dadzą Europie wielki impuls - zareagował na słowa Dudy naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Duda doczekał się odpowiedzi ze strony internautów:

"Ostatnio jak Duda dał impuls 2 mld na propagandę, to nic dobrego z tego nie wyszło".

"Póki co, fajnie ją rozbudowujecie gospodarczo tymi socjalami. Bardzo przyszłościowo. Patologia".

"Przestańcie kraść ludziom pieniądze pod pretekstem podatków. To na początek".

"No tak, Polska w ruinie, jak Szydłowa mówiła, to teraz czas na impuls. Nr konta możecie podać, nic innego was nie interesuje".

          Zagłosujesz na Dudę - kciuk w górę!


+ 3
- 611

Polub Polityczek.pl