aaaaaaaaalepdlepdlpdlpdddddddd.jpg

Obóz władzy odtrąbił sukces w związku z pomocą, jaką Polska ma uzyskać od Unii Europejskiej na odbudowę polskiej gospodarki po pandemii koronawirusa.

70 mld euro tyle Bruksela przeznaczy na pomoc krajom wspólnoty. Ponad 172 mld ma trafić do Włoch, ponad 140 mld do Hiszpanii. Polska jest na trzecim miejscu i nad Wisłę ma powędrować ponad 63 mld euro.

Na takie informacje zareagował prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

- W liście do przywódców UE pisałem o potrzebie wsparcia gospodarki UE. Wobec skutków Covid-19, Polska namawiała Europę do ambitnego budżetu. Jest sukces! Powstanie Fundusz Odbudowy Gospodarczej o wartości 750 mld EUR, a Polska należeć będzie do jego największych beneficjentów - skomentował Duda.

- Niech się pan skończy kompromitować, że to pana sukces. UE ciągle pomaga od stycznia 2020 r., gdy w tym czasie PiS się ośmieszało tekstami, że koronawirus to żadne zagrożenie. Pana formacja ciągle kłamie, że UE nie pomaga. Wystarczy czytać Twittera Komisji Europejskiej, jak gigantyczne pieniądze UE przekazała - odpowiedziała prezydentowi dziennikarka Aneta Mościcka.

Kika zdań na temat pomocy ze strony UE postanowił umieścić na Twitterze szef rządu PiS:

- Głos Polski jest słyszany i uwzględniany w Europie. Nowy instrument pomocowy Komisji Europejskiej wynoszący 750 mld EUR, którego jesteśmy 3 beneficjentem po Hiszpanii i Włoszech, to dobry pkt startu do EU Planu Marshalla. Dziękuję Andrzejowi Dudzie za wspólne, efektywne działanie - napisał Morawiecki na Twitterze.

Polityk doczekał się odpowiedzi ze strony publicysty Waldemara Kuczyńskiego.

- Kłamiesz. Polityczni menele, jakimi dziś jesteście w Unii nie mają żadnej siły sprawczej - pisze Kuczyński w stronę Morawieckiego.

       Popierasz Kuczyńskiego - kciuk w górę!

+ 2332
- 29

Polub Polityczek.pl