49652404686_7e044a11e6_c_1.jpg

Politycy Prawa i Sprawiedliwości udali się dzisiaj przed ratusz Warszawy, aby zaatakować prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Od kiedy okazało się, że Rafał Trzaskowski wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich, cała energia działaczy PiS-u skierowana jest w obrzydzenie opinii publicznej kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Obecnie rządzący wymyślili, jakoby Trzaskowski nie radził sobie z udzielaniem pomocy przedsiębiorcom poszkodowanym przez koronawirusa. Niezadowolenie wśród przedsiębiorców w kraju jest coraz większe - PiS chce zrzucić odpowiedzialność na samorządy w tym na prezydenta Warszawy.

- Jeżeli prezydent Trzaskowski nie radzi sobie z przekazywaniem wsparcia przedsiębiorcom, rząd deklaruje pomoc, jak przy awarii Czajki. Po interwencji poselskiej w warszawskim ratuszu - 14 proc. wniosków zrealizowana - porównanie - Łódź ponad 70 proc. Apelujemy do Trzaskowskiego o powrót do pracy! - mówił dzisiaj Michał Dworczyk.

EZGHrVBXkAIq_tZ.jpg

Prezydent Warszawy odpowiada na krytykę rządzących:

- Dane MRPiPS dotyczące rozpatrzonych wniosków z "tarczy" są farsą i manipulacją. (...) Rozpatrzyliśmy ponad 20 tys. wniosków i wypłaciliśmy firmom 91,4 mln zł ze 100 przyznanych przez rząd. (...) Urzędnicy pracują po godzinach i w weekendy. Takie kłamstwa, to dyskredytacja ich ciężkiej pracy.

Na słowa Dworczyka odpowiedzieli internauci:

"Do etatowych hejterów Trzaskowskiego teamu Kakao dołącza Dworczyk".

"Warszawa ma pół miliona firm. Zostawiliście samorządy same z wnioskami".

"Ależ wam pan Trzaskowski leży na wątrobie (śmiech), to grozi marskością. Do wyborów, będzie wam potrzebny stoperan".

"Ty się lepiej zajmij swoim zeznaniami kombinatorze".

Wybory

Według najnowszego sondażu prezydenckiego Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" widzimy, jak Rafał Trzaskowski dogania kandydata PiS - Andrzeja Dudę, który spadł już poniżej 40 proc. parcia. Jeszcze niedawno rządzący liczyli, że Duda wygra wybory w pierwszej turze. Dzisiaj mogą o tym zapomnieć.

Rafał Trzaskowski może liczyć na poparcie 26,6 proc. Andrzej Duda - 38,94. To ci dwa politycy - wielce prawdopodobne - wylądują w 2 turze wyborów. Trzecie  miejscu w sondażu Pollster zajął Szymon Hołownia z wynikiem 16, 41 proc.

          Popierasz Dworczyka - kciuk w górę!


+ 28
- 2274

Polub Polityczek.pl