aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldpdlpedlpdddddddddd.jpg

Dziennikarz Wojciech Mann wypowiedział się na temat obozu rządzącego w kontekście wyborów prezydenckich z Pocztą Polską w tle. 

Coraz większe kontrowersje wzbudza sprawa organizacji wyborów - które nie odbyły się - 10 maja.

Dziennikarze TVN24 dotarli do faktur na kwotę... 68 mln zł - tyle pieniędzy miały kosztować budżet państwa decyzje polityków Prawa i Sprawiedliwości ws. nieodbytych wyborów prezydenckich.

- Dotarliśmy do faktur za organizację wyborów przez Pocztę Polską. Bez żadnej umowy wydano przynajmniej 68 milionów złotych! - poinformował wczoraj dziennikarz śledczy Szymon Jadczak, tvn24.pl.

- "Takiej wiedzy Poczta Polska nie posiada - mówił mi wczoraj wiceprezes Poczty, gdy pytałem o koszty poniesione przez nią przy okazji niedoszłych wyborów. Chwilę później Szymon Jadczak ujawnił, że wystawiono na Pocztę faktury na niemal 70 mln, z czego 26 mln już opłacono - wypowiada się dziennikarz Radomir Wit, TVN24.

Na doniesienia ws. wyborów zareagowali politycy.

- Prawie 70 mln wydała poczta bez podstawy prawnej na druk kart wyborczych a nadzorował to J. Sasin. Ale PiS go broni. Dlaczego? Bo oni wszyscy głosowali za tym, aby to on z pocztą przeprowadzili wybory - komentuje poseł Sławomir Neumann.

- Poczta Polska zapłaciła już 4 firmom 26,5 mln zł. Tyle pieniędzy w dobie pandemii utopił PiS, by zadośćuczynić marzeniu Kaczyńskiego o wszechwładzy - wypowiada się poseł Marcin Kierwiński.

W obronę Sasina postanowił wziąć były rzecznik rządu PiS - poseł Rafał Bochenek.

- Przypisywanie odpowiedzialności Jackowi Sasinowi za przygotowanie wyborów jest kuriozalne! Nie kojarzę żadnego dokumentu, który w tej sprawie miałby wydać. Winnych zablokowania wyborów szukajmy w Senacie, którzy zabrali się do pracy w ostatnim terminie - powiedział Bochenek.

Do całej sprawy odniósł się na Facebooku Wojciech Mann. - Wybaczcie, ale muszę zareagować. Właśnie widziałem, jak jakiś garniturek reprezentujący Pocztę Polską, migając się od odpowiedzi na proste pytanie, powiedział, że nie jest właścicielem tej informacji. Ciekawe, jak długo jeszcze ta banda będzie robić kretynów z obywateli RP - czytamy na profilu dziennikarza.

           Popierasz Manna - kciuk w górę!


+ 3835
- 50

Polub Polityczek.pl