37616530131_b5dd7e89c4_c.jpg

Były premier Donald Tusk zabrał głos na temat walki rządzących polityków Prawa i Sprawiedliwości z koronawirusem.

Tusk nawiązał w swoim komentarzu do wielu kontrowersji dot. polityków obozu władzy. Symbolem w ostatnich tygodniach jest minister zdrowia Łukasz Szumowski - to w stronę szefa resortu zdrowia jest kierowanych wiele oskarżeń, zaczynając od zakupu maseczek za 5 mln zł od swojego znajomego.

- Szumowski wkrótce naprawdę stanie się twarzą tej władzy. I będzie to dla niej koszmar - mówi naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Szumowski jest pod stałym ostrzałem polityków opozycji, którzy domagają się dymisji ministra w rządzie PiS.

- Minister Szumowski już dawno stał się twarzą rządu PiS. Nie ma dnia, w którym nie słyszymy o kolejnych kontrowersjach i nieudolnym zarządzaniu w ministerstwie, a sam minister co rusz zmienia zdanie na temat stanu epidemii w Polsce. Minister Szumowski do dymisji - wypowiada się poseł Robert Tyszkiewicz, Koalicja Obywatelska.

Poseł Sławomir Nitras zwraca uwagę na niejasności ws. majątku Szumowskiego.

- Ukrył „na żonęswój majątek. Gdybyśmy żyli w dawnych czasach, to panem Szumowskim zajmowałyby się prokuratura i sąd. Inny premier zdymisjonowałby go natychmiast. Inny prezydent nie milczałby w tej sytuacji - deklaruje Nitras.

- Szumowski w spółce brata przepisał udziały na żonę. Jego resort przekazał 74 mln dotacji. Wartość firmy wzrosła 1000 razy. Łza w oku się kręci za zegarkiem Nowaka. To nie tyle inne standardy ile inne cywilizacje - komentuje doradca polityczny Jakub Bierzyński.

Nie ma dnia, aby nie wypływały kolejne doniesienia ws. Szumowskiego. Dzisiaj nowe rewelacje opublikowała "Gazeta Wyborcza".

Na temat rządzących głos zabrał także stały ich krytyk Donald Tusk.
- Lepiej im wychodzi zarabianie na zarazie, niż jej zwalczanie - napisał były premier na Twitterze.
        Popierasz Tuska - kciuk w górę!

+ 876
- 15

Polub Polityczek.pl