aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoekodkoedkdkdkdddddd.jpg

Minister rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości - Jan Ardanowski, gościł dzisiaj na antenie radia RMF FM.

Koronawirus. Państwo zapłaci za test na koronawirusa za każdego ubezpieczonego pracownika sezonowego z zagranicy. W zeszłym roku do Polski przyjechało 68 tys. pracowników sezonowych. Wykonamy tyle testów, ile będzie trzeba.

Stadnina koni w Janowie. Zaprosiłem dziennikarzy do Janowa Podlaskiego. Wszyscy będą mogli zobaczyć, jak stadnina wygląda. Bo opieramy się na plotkach. Nie uważam, że w Janowie wszystko było w porządku, więc wysłałem tam kontrolę. Wynik stadniny w Janowie za 2019 r. będzie ujemny. Jaki dokładnie? Do końca czerwca dostanie pan odpowiedź. W wielu gospodarstwach hodujących konie przynosi straty.

Relacje z premierem. Ponoszę odpowiedzialność za polskie rolnictwo. Premier otrzymuje ode mnie informacje zawsze, gdy sobie tego zażyczy. Moje relacje z premierem nie powinny pana interesować.

Unia Europejska. Na najbliższe 7 lat dopłaty do rolnictwa będą wyrównane. Polski rolnik nie będzie dyskryminowany. Wykorzystanie środków z UE wynosi 80 proc. Walczymy o to, żeby niewykorzystane środki trafiły na pomoc rynkową. Programy z UE są realizowane w takim tempie, w jakim rolnicy zgłaszają zapotrzebowanie. Nie ma obawy, że stracimy chociaż 1 euro.

Na słowa ministra odpowiedzieli internauci:

"Nauczycielki na traktory, nauczyciele do krów. Rolnicy do służby zdrowia, wojskowi na ulice. Nowy wspaniały świat".

"Odlot. Proszę mobilizować swój elektorat, utrzymujący się z zasiłków, bo jeśli ktoś jest nauczycielem to pracuje i ma prawo do urlopu".

"Wyjątkowy dzban. Zaborski wzór jak zawsze"

"A czy Ardanowski po tych zbiorach da im takie nagrody jak swoim wiernym sługom w 2019 r. (177 baniek)? Potem mówił rolnikom, że zła UE nie płaci Polakom z winy totalnej opozycji. Jeszcze kadencja rządów PiS i RP będzie w takim stanie jak teraz stadnina w Janowie".

        Popierasz Ardanowskiego - kciuk w górę!


+ 18
- 1706

Polub Polityczek.pl