47503840522_9f949718c0_c.jpg

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem pojawili się dzisiaj w Gliwicach.

Kupowanie truskawek kupowaniem truskawek, ale przed wyborami prezydenckimi trzeba także pokazać, że jest się zwierzchnikiem sił zbrojnych - i w tym celu PAD przyleciał na Górny Śląsk, aby zrobić sobie kilka ładnych zdjęć z mundurem żołnierskim w tle. Wśród żołnierzy pojawiła się nawet... Pierwsza Dama Agata Duda

- Dziś prezydent i minister obejrzą prezentację wyszkolenia żołnierzy jednostek wojsk specjalnych - informował resort obrony narodowej.

- Wojska Specjalne utrzymują gotowość sił i środków do wsparcia innych służb w zwalczaniu terroryzmu na terenie państwa. Zaangażowane są także w operacje Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz dyżury w Siłach Odpowiedzi NATO. Wojska Specjalne są przeznaczone do prowadzenia operacji specjalnych w kraju i poza granicami, w okresie pokoju, kryzysu i wojny. Stanowiąc integralną część Sił Zbrojnych RP wpisują się w ich wszystkie misje - zapewnia ministerstwo.

- Dziękuję Żołnierzom Wojsk Specjalnych za codzienną służbę. Dziękuje wam za to, że jesteście tak świetnie wyszkoleni, za to, że zawsze można na was liczyć. Piloci z GROM udowodnili, że są fachowcami. Żeby mogli doskonalić swoje umiejętności muszą dysponować najnowocześniejszym sprzętem. Zakup śmigłowców to nie jest ostatni etap modernizacji. To pierwszy etap wyposażania Wojska Polskiego w nowoczesne śmigłowce. Dziękuje panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za to, że jako Zwierzchnik Sil Zbrojnych, przywiązuje dużą wagę do tego, żeby Wojsko Polskie było wyposażone w nowoczesny sprzęt, żeby było liczniejsze i dobrze wyszkolone - mówił Mariusz Błaszczak.

- Gdyby nie objęcie władzy przez Prezydenta Andrzeja Dudę, który jest rzeczywistym Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, nie mielibyśmy dziś do czynienia z taką sprawnością wojsk - dodawał szef Obrony Narodowej w rządzie PiS.

Internauci do Błaszczaka:

"Jest ich trenerem!?".

"Przestańcie wciskać na siłę tego pajaca i kłamać, że on ma jakiekolwiek znacznie. Bo sami traktujecie go jak mebel".

"To my mamy jeszcze wojsko? Wszędzie tylko WOT i WOT".

"Armia w rozkładzie od 2015-go, zerowe inwestycje w uzbrojenie, Duda najgorszym prezydentem po 89.; wojsko nawet hełmów i naboi nie ma za czasów PiS-u; żenada do potęgi n tej".

"Sprawność wojsk? Ostatnie manewry wojskowe (2,3 lata temu) pokazały, jaka jest sprawność naszego wojska... Przestarzały sprzęt, błędy w komunikacji. Mógłbym wymieniać dalej...".

        Popierasz Błaszczaka - kciuk w górę!

+ 2
- 530

Polub Polityczek.pl