aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkeodkdkeodddddd.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski gościł na antenie Telewizji Trwam. Polityk mówił m.in. o zbliżających się wyborach.

Zdaniem Rzymkowskiego kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski nie wygra nadchodzących wyborów. Jego zdaniem wie o tym sama Platforma Obywatelska, która zdecydowała się na zamianę Kidawa-Trzaskowski tylko dlatego, aby zająć drugie miejsce w wyborach i umocnić się jako najsilniejsza partia opozycyjna.

Polityk PiS deklarował, że wybór między Dudą a Trzaskowskim będzie wyborem między wartościami chrześcijańskimi (które ma reprezentować Andrzej Duda) i deptaniem wartości chrześcijańskich przez kandydata KO - Rafała Trzaskowskiego.

Rzymkowski bronił Andrzeja Dudę w związku z szeregiem niekorzystnych sondaży poparcia dla obecnego prezydenta. Według Rzymkowskiego słabsze wyniki dla Dudy mogą wynikać z faktu, że... PAD nie prowadzi obecnie kampanii prezydenckiej.

- Ja bym zwrócił uwagę na jeden podstawowy fakt, de facto w tej chwili nie toczy się z punktu formalno-prawnego kampania wyborcza. Ta kampania dopiero rozpocznie się w momencie, kiedy marszałek Witek poinformuje PKW o wyznaczeniu terminu i doda do tego kalendarz wyborczy. To, że część kandydatów, którzy zamierzają startować w wyborach, w których terminu jeszcze nie znamy, prowadzi agitację wyborczą, czy niektórzy - jak mniemam - zaczynają już nawet ukradkiem zbierać prodpisy - co jest poważnym naruszeniem prawa wyborczego, to jest inna sprawa. PAD w tej chwili nie prowadzi kampanii, bo tej kampanii nie ma. Prezydent Andrzej Duda rozpocznie kampanię, kiedy będzie zarządzenie - przekonywał polityk PiS.

- To co pan prezydent robił dzisiaj w Garwolinie na rynku? Truskawki kupował? - zapytał prowadzący program.

- Pan prezydent przez minione 5 lat spotyka się z Polakami i będzie to kontynuował, nawet w tak trudnych czasach, jak pandemia chce usłyszeć głos Polaków, i bardzo dobrze, że pan prezydent jest - odpowiadał Rzymkowski.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeddddddddd.png

        Popierasz Rzymkowskiego - kciuk w górę!


+ 8
- 933

Polub Polityczek.pl