49809863033_619a6efc77_c.jpg

Prezydent Andrzej Duda gościł dzisiaj na antenie Jedynki Polskiego Radia. Kandydat PiS w nadchodzących wyborach prezydenckich mówił m.in. o swojej kończącej się kadencji prezydenckiej.

Kadencja. 5 lat temu, priorytetem było dla mnie odwrócenie wektorów w polityce wewnętrznej. Najważniejszym postulatem, który podnosili ludzie, było obniżenie wieku emerytalnego. „Niech nam pan przywróci godność” - to słowa, które usłyszałem podczas jednego ze spotkań w poprzedniej kampanii. Zrozumiałem to w wielu aspektach i tym chciałem się kierować.

Priorytet. Najważniejsze dla mnie jest spotykanie się z ludźmi, moimi rodakami, rozmawiać o ich problemach u nich, tam gdzie mieszkają. Polska jest dla nas na pierwszym miejscu. Jej sprawy są priorytetem.

Zmiana. Największą zmianą ostatnich lat było ukierunkowanie na rodzinę. Państwo polskie wyciągnęło do niej rękę i powiedziało, że zasługuje na wsparcie w trudzie wychowania. Reprezentuję polskie interesy i to, czego oczekują Polacy, bo rozmawiam z nimi o ich problemach bezpośrednio, a nie czytam o tym w gazetach.

Obietnica. Jeśli Polacy ponownie mi zaufają, gwarantuję utrzymanie obecnego kursu. To dla mnie sprawa fundamentalna.

Sukcesy. Odbyłem ponad 100 wizyt międzynarodowych, odwiedziłem wszystkie powiaty w Polsce. To aktywna prezydentura. Jestem dumny, że w czasie mojej prezydentury doszło do zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. Patrzę na moją służbę dla rodaków przez pryzmat spraw, które udało się załatwić dla Polski.

49841431552_9dc310a0af_c.jpg

- A dla nas fundamentalne jest, by ten kurs zmienić. O 180 stopni - komentuje słowa Dudy naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Dudzie odpowiedzieli także internauci:

"Za współudział w zamachu stanu łapiesz się na 15 lat do dożywocia włącznie. Tik tokowa marionetko".

"Utrzymanie obecnego kursu? Co za piękne samozaoranie".

"Gwarancja utrzymania obecnego kursu wskazuje, że PAD przez te 5 lat niczego nie zrozumiał, że nadal najwyższym prawem dla niego będzie wola prezesa, a nie konstytucja".

"To nawet brzmi logicznie. Wszyscy wiedzą, że nie stać pana na nic więcej niż ślepe posłuszeństwo Kaczyńskiemu".

             Popierasz Dudę - kciuk w górę!


+ 32
- 2766

Polub Polityczek.pl