aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslprfprffffffffff.jpg

5 lat temu kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda został wybrany na urząd prezydenta Polski.

Nie był faworytem. W sondażach przegrywał zdecydowanie z urzędującym ówczesnym prezydentem Bronisławem Komorowskim. Dzięki ciężkiej pracy własnej, jak i całego sztabu wyborczego, oraz wielu złożonym obietnicom - udało mu się zwyciężyć i zasiąść w fotelu prezydenta Polski.

Wynik w 2 turze wyborów był jednak bardzo zbliżony.

*Andrzej Duda 8 630 627 głosów co dało 51,55%

* Bronisław Komorowski 8 112 311 głosów - 48,45%

Na dzisiejszą rocznicę zareagował prezydent Andrzej Duda:

- Dziś mija dokładnie 5 lat od dnia, w którym moi Rodacy wybrali mnie swoim Prezydentem. Dziękuję Wam bardzo za każdą chwilę, gdy byliście ze mną, za każdy uścisk dłoni, za każde słowo i gest. Zapewniam, że polskie sprawy, nasze sprawy zawsze były, są i będą dla mnie najważniejsze - napisał PAD w mediach społecznościowych.

Głos na temat dzisiejszego dnia postanowił zabrać także szef gabinetu Andrzeja Dudy - Krzysztof Szczerski. Zdaniem polityka dzięki kadencji PAD Polska jest m.in. bezpieczniejsza i silniejsza na arenie międzynarodowej.

- Po pięciu latach wspólnych rządów Prezydenta i Zjednoczonej Prawicy Polska jest bardziej solidarna, sprawiedliwa, bezpieczna i silniejsza na arenie międzynarodowej - wylicza Szczerski na Twitterze.

- "Silniejsza na arenie międzynarodowej" jest kuriozalne. Jak można wypisywać takie brednie w czasie, gdy w Brukseli toczą się postępowania przeciw Polsce, naszymi sądami zajmuje się Trybunał Sprawiedliwości, w międzynarodowych rankingach lecimy w dół i grozi nam obcięcie środków finansowych? - komentuje publicysta Wojciech Maziarski.

Szef gabinetu prezydenta doczekał się odpowiedzi ze strony internautów:

"Panie Szczerski wygrana Andrzeja Dudy w 2015 otworzyła drogę, byście mogli zająć najlepiej opłacane stanowiska. Nie spełniliście jednak wymogów stawianych wam przez społeczeństwo. Znaleźliśmy się Polacy w wielkim kryzysie gospodarczym i politycznym, który zawdzięczamy PiS!!".

"Szczerski. Za współudział łapiesz się na minimum 15 lat".

"Pięć lat niszczenia demokracji, pięć lat zabawy kosztem podatnika, pięć lat usługiwania postkomunistycznemu zwyrodnialcowi z Żoliborza! Dość tego! Polska potrzebuje męża stanu, a nie przysłowiowego fircyka z konopi!".

"Pięć lat temu zaczęła się najdroższa i jednocześnie najgorsza prezydentura w historii. Prezydent Duda przejdzie do historii jako ten, który stał jak lokaj przy biurku Trumpa".

"Zniszczyliście praworządne państwo, odpowiecie za to".

       Popierasz Szczerskiego - kciuk w górę!


+ 8
- 673

Polub Polityczek.pl