edward-janiak-biskup-kep-1.jpg

Dziennikarze Onetu; Marta Glanc i Bartosz Rumieńczyk informują o najnowszej aktywności duszpasterskiej biskupa Edwarda Janiaka.

- W sobotę o godz. 11 w naszej katedrze oraz w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim sześciu diakonów naszej diecezji otrzyma święcenia kapłańskie. Kandydatów do święceń, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje, polecamy modlitwie wiernych - czytamy na stronie Katedry w Kaliszu.

Jak dowiedział się Onet, święceń udzieli biskup Edward Janiak - jeden z głównych negatywnych bohaterów najnowszego filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego".

- Z moich informacji wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Stolica Apostolska ukarze biskupa Edwarda Janiaka odwołaniem ze stanowiska za poważne zaniedbania kanoniczne - mówił w dzienniku "Fakt" publicysta Tomasz Terlikowski.

Polski kościół nie podejmuje jednak żadnych decyzji w związku z biskupem i ten będzie mógł udzielić święceń kapłańskich, jak gdyby nic się nie wydarzyło.

- Kościół nie widzi nic złego w ukrywaniu księży pedofilów i dlatego biskup, który ukrywał wykorzystywanie seksualne dzieci, ma udzielać święceń kapłańskich. To są właśnie ich "wartości" - wypowiada się publicysta Piotr Szumlewicz.

          Popierasz Janiaka - kciuk w górę!

+ 2
- 636

Polub Polityczek.pl