26664062326_09d3879290_c.jpg

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski wypowiedział się o Ministrze Zdrowia Łukaszu Szumowskim.

Wokół ministra zdrowia w rządzie PiS tworzy się wiele kontrowersji. Sprawa zakupu maseczek przez MZ czy interesy rodzinne. Każdego dnia mnożą się nowe wątki, a obraz Szumowskiego jako bohatera walczącego z koronawirusem posiada coraz więcej rys.

"Gazeta Krakowska" odniosła się na swoich łamach do afery związanej z zakupem maseczek przez Ministerstwo Zdrowia od znajomego Szumowskiego.

- Szumowski twierdzi, że ostatni raz widział go przed laty podczas pobytu w Zakopanem. To jednak nieprawda, bo obaj panowie spotkali się na pewno zaledwie 4 miesiące temu - opisuje gazeta.

Socjolog Jakub Bierzyński zwraca uwagę na znakomicie prosperującą firmę brata ministra. - Szumowski w spółce brata przepisał udziały na żonę. Jego resort przekazał 74 mln dotacji. Wartość firmy wzrosła 1000 razy. Łza w oku się kręci za zegarkiem Nowaka. To nie tyle inne standardy ile inne cywilizacje - komentuje Bierzyński.

- Szumowski wkrótce naprawdę stanie się twarzą tej władzy. I będzie to dla niej koszmar - wypowiada się naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Ministra Zdrowia wzięli w obronę jego koledzy partyjni z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim na czele.

- Minister Łukasz Szumowski zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego w tym trudnym czasie. Stał się ikoną skutecznej walki z koronawirusem - powiedział Kaczyński Polskiej Agencji Prasowej.

- Łukasz Szumowski, obejmując urząd wiceministra nauki, poinformował mnie o biznesowej aktywności swojego brata. Z powodu potencjalnego konfliktu interesów nigdy nie podejmował żadnych działań związanych z przyznawaniem grantów przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - broni ministra poseł Jarosław Gowin.

Głos ws. Szumowskiego zabrał także w mediach społecznościowych były marszałek Senatu - Stanisław Karczewski.

- Opozycja, atakując Łukasza Szumowskiego, nie zmieni faktu, że doskonale zarządza Ministerstwem Zdrowia - napisał polityk na Twitterze.

- Później będzie się Pan wypierał tych słów jak o Banasiu. Proszę tweetowac odpowiedzialnie - odpowiedział prawnik Adrian Zawisza.
        Bronisz Szumowskiego - kciuk w górę!

+ 2
- 264

Polub Polityczek.pl