25956620153_1155bb3750_c.jpg

Minister Piotr Gliński wypowiedział się na temat mediów publicznych w związku aferą na antenie Trójki Polskiego Radia.

Polityk pojawił się dzisiaj w radiu RMF FM. - Wiem o pewnym kryzysie wizerunkowym, który nastąpił w Trójce. Niepokoi mnie nie najlepsze zarządzanie tym kryzysem. (...) Władza PiS wykorzystuje media publiczne? Tak. Nie bądźmy hipokrytami - mówił minister kultury.

Pytany o piosenkę Kazika. - Nie powinno być zdejmowania piosenek w związku z tym, że ich treść nam się nie podoba. Piosenka Kazika jest w pewnym sensie niesprawiedliwa.

Kiedy nastąpi otwarcie sal kinowych. - Kiedy otwarcie kin? To nie jest pytanie do mnie, tylko do epidemii, osób, które nią zarządzają.

Nie zabrakło pytania o nadchodzące wybory prezydenckie. - Wybory odbędą się w czerwcu. 28 czerwca to najbardziej prawdopodobna data.

Dlaczego nie ma państwowej komisji ds. pedofilii? - Mieliśmy aż nadto najróżniejszych wydarzeń politycznych. Wybory, epidemię. Ustawa wymaga zmian. Być może to zostało zbyt szybko przeprowadzone. Być może ta sprawa nie była priorytetowa.

Po wywiadzie w RMF FM Gliński umieścił wpis w mediach społecznościowych, krytykuje w nim media za rządu Platformy Obywatelskiej.

- Za czasów PO wszystkie duże media, wszystkie 3 telewizje mówiły jednym głosem. Taką mieliśmy demokrację medialną. Teraz mamy zróżnicowaną scenę medialną - napisał minister kultury.

- Pisowska bezczelność: publiczne znaczy pisowskie - odpwiedział Glińskiemu prof. Leszek Balcerowicz.

Internauci do Glińskiego:

"Media publiczne to nie media PiS-owskie".

"Za dużo powiedziałeś u Mazurka i teraz gasisz pożar benzyną? :-)".

"Ok. Idąc tropem Pana logiki, umówmy się, że pieniądze z moich podatków i abonamentu przeznaczone będą tylko na stacje, które mi odpowiadają. Wówczas pluralizm będzie kompletny".

"Chcecie mieć partyjne media, to płaćcie na to z pieniędzy od członków partii. A nie z pieniędzy SSP albo podatnika".

"Trudno uwierzyć, że takie bzdury pisze ktoś żyjący z naszych podatków. Wstyd, napisałbym "niedouku" ale wszak tablet trochę wysilał się na polu nauki. Pozdrawiam z miłością i miłosierdziem". 

         Popierasz Glińskiego - kciuk w górę!


+ 1
- 313

Polub Polityczek.pl