49645293862_f14f0f78e5_c.jpg

Wicepremier Jadwiga Emilewicz gościła w programie "Rozmowa Piaseckiego" (TVN24). Polityczka mówiła o priorytetach rządu.

Teka wicepremiera. "Jeżeli taka będzie decyzja premiera (Gowina, żeby ponownie zostać wicepremierem) i takie będzie uzgodnione koalicyjne, to proszę mi wierzyć. Na pewno nie jestem tutaj przywiązana do funkcji wicepremiera".

Obóz władzy. "Minione cztery tygodnie były trudne dla Zjednoczonej Prawicy".

Wybory prezydenckie. "Teraz czas dla wszystkich partii obozu Zjednocoznej Prawicy, to czas wytężonej pracy w kampanii prezydenckiej. Jarosław Gowin tę pracę rozpoczął już w tej chwili. Jak sam powiedział, jako szeregowy ma w tej chwili ma większą swobodę i spotyka się z naszymi strukturami i mobilizuje do pracy w kampanii Andrzeja Dudy i to jest nasze największe zadanie w tej chwili, a po wyborach prezydenckich będzie też czas na to, abyśmy pokazali jeszcze mocniej naszą programową ofertę. (...) Potrzebujemy szybko i sprawnie przeprowadzić wybory prezydenckie".

Afera Trójki. "W jak najbliższym czasie powinno to zostać bezwzględnie wyjaśnione. (...) Tłumaczenie podczas wczorajszej konferencji też nie było dla mnie przekonujące".

***

Na słowa wicepremier odpowiedziała posłanka Barbara Nowacka, Koalicja Obywatelska:

- Pani wicepremier, pani minister, serio? Największą waszą pracą powinno być ratowanie gospodarki, miejsc pracy i zdrowia. Potem interesy partyjne i koalicyjne i walka z ostrym cieniem mgły.

Zareagowali także internauci:

"Wasze zadanie w tej chwili to powinna być pomoc przedsiębiorcom i gospodarce. Ale Pani niedawno twierdziła że epidemia koronawirusa to szansa dla polskich przedsiębiorców. I faktycznie, dla instruktora narciarstwa ministra Szumowskiego była to szansa jaka się nie powtórzy".

"Pani mówi to jako minister w rządzie? Rząd prowadzi kampanię PADowi? A ten "program" ogłoszony po wyborach to będzie program rządu czy PADa?".

"Pani Emilewicz, Pani zadaniem jest praca w rządzie, a nie zawracanie sobie głowy kampanią Dudy".

"Innymi słowy - nie życie i zdrowie Polaków, nie gospodarka i stabilność finansowa obywateli a utrzymanie Dudy na stanowisku by bonanza wszelkiej maści instruktorów narciarstwa trwała jak najdłużej. Brawo Jadzia!".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldeplefeeeeeeff.jpg

           Popierasz Emilewicz - kciuk w górę!


+ 3
- 407

Polub Polityczek.pl