aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpedlepdlpedlepdlpdlepdee.png

Ksiądz Roman Kneblewski gościł na antenie prawicowej telewizji internetowej "wRealu 24". Duchowny skomentował m.in. najnowszy film braci Sekielskich.

Kneblewski krytykował film "Zabawa w chowanego" ukazujący pedofilię w Kościele katolickim.

- Wielu daje się zmanipulować niesamowicie. Przecież Sekielscy do pierwszego filmu przez rok szukali przypadków i znaleźli chyba 3 i teraz tak samo. To jest parę przypadków nagłośnionych niesamowicie, to wszystko było wyreżyserowane starannie przed kamerami, to nie są żadne spontaniczne wypowiedzi.

- Wśród księży pedofilia jest niesamowitą rzadkością. Przypadków stwierdzonych pedofilii, demoralizowania dzieci, to jest gdzieś koło pół promila, nawet nie procent jeden, w innych grupach zawodowych jest dużo więcej - komentował duchowny.

Były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy bronił na antenie papieża Jana Pawła II, który oskarżany jest o tuszowanie przypadków pedofilii w czasie sprawowania swojego pontyfikatu.

- Święty Jan Paweł II jestem przekonany dogłębnie, mam 100-procentową moralną pewność, że niczego nie zaniedbał, co najwyżej był troszeczkę oszukiwany przez swoje otoczenie.

- Nie zamierzam, nie ośmieliłbym się palcem wskazywać, ale niewątpliwie tacy w jego otoczeniu byli. Niestety, taka jest uroda życia, wszelkiego rządzenia, że zawsze się znajdą jacyś, którzy chcą się przyczepić, zbić własny kapitał albo użyć do jakichś celów wręcz przeciwnych niż ten, który kieruje całością. Jestem święcie przekonany, że ojciec święty, gdyby wiedział o takich przypadkach, to na pewno by tego nie tuszował - bronił Kneblewski Wojtyłę.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeokeoddddddd.png

        Popierasz Kneblewskiego - kciuk w górę!


+ 10
- 640

Polub Polityczek.pl