aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoekdeoddddddeee.jpg

Wicepremier Jacek Sasin wypowiedział się na antenie TVP na temat pomocy, jakiej rząd udzielił przedsiębiorcom w związku z pandemią koronawirusa.

Złość przedsiębiorców, strajk, zatrzymania manifestujących przez policję - nie robi to wrażenia na rządzących politykach PiS, którzy uparcie deklarują, że pomoc, jaką rząd udzielił firmom jest cytując wicepremiera Sasina; "jednym z najbardziej ambitnych programów przeciwdziałania skutkom kryzysu".

Innego zdania są sami przedsiębiorcy, którzy pojawili się w sobotę w stolicy, aby zamanifestować swoje niezadowolenie wynikające właśnie ze wspomnianej pomocy oraz ze zbyt powolnego odmrażania gospodarki. Doszło do zatrzymania ponad 380 osób, mundurowi użyli m.in. gazu. Demonstranci zostali rozbici przez policję.

Przedsiębiorcy nie zamierzają się jednak poddawać i już zapowiadają dużo większą manifestację w Warszawie.

Co na to wicepremier Emilewicz? Polityczka prezentuje takie samo zdanie jak Jacek Sasin. Dodaje, że otrzymuje podziękowania od przedsiębiorców za tarczę.

- Dostaję codziennie setki podziękowań za to, że sprawnie działa tarcza finansowa - mówiła Emilewicz na antenie radia RMF FM.

Sasin mówił na antenie TVP o pomocy dla firm. Zdaniem wicepremiera tarcze antykryzysowe stworzone przez rząd PiS są jednym z najbardziej ambitnych programów w skali światowej.

- Rząd stworzył jeden z najbardziej ambitnych programów przeciwdziałania skutkom kryzysu - przekonuje polityk PiS.

- Sasin przyznaje, że tarcza jest do niczego, bo została, jak to ładnie wicehrabia ujął, uszyta na miarę możliwości naszej gospodarki i finansów. Ciekawe czy to nawiązanie do „Misia” Barei jest przypadkowe? - komentuje Jakub Urbański, ekspert od wizerunku.

Na słowa polityka PiS zareagowali także internauci:

"Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo".

"A jakie wybory przeprowadziliśmy, tez cały świat zazdrości".

"Zaklinanie rzeczywistości cd".

"Program ten jest równie udany, jak organizacja korespondencyjnych wyborów 10 maja".

           Popierasz Sasina - kciuk w górę!


+ 4
- 854

Polub Polityczek.pl