49845201516_843de0f1d1_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat papieża Jana Pawła II.

Karol Wojtyła obchodziłby dzisiaj swoje 100 urodziny. Zwierzchnik Kościoła katolickiego urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach.

- Para Prezydencka zainaugurowała projekt Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie „Pamięć, która nie przemija. Czytamy teksty Św. Jana Pawła II”. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda czyta fragmenty „Pamięci i tożsamości” autorstwa Papieża Polaka - informuje Kancelaria Prezydenta.

Para prezydencka zachęca do publicznych podziękowań dla papieża Polaka;

- nagraj swoje odczytywanie wybranego fragmentu
- wyślij
na adres mailowy Instytutu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

- udostępnij w swoich mediach społecznościowych z hashtagiem #DziękujemyJaniePawle2. Przedsięwzięcie odbywa się pod prezydenckim patronatem honorowym.

O Karolu Wojtyle postanowił się dzisiaj wypowiedzieć premier Mateusz Morawiecki, którego zdaniem ruch "Solidarność" powstał właśnie dzięki głowie Kościoła katolickiego.

- Upadek komunizmu był możliwy poprzez ruch społeczny, jakim była „Solidarność”, która powstała dzięki wielkiemu dziełu św. Jana Pawła II. Całym swoim życiem świadczył, że świat trzeba rozumieć i zmieniać go na lepsze. Naszą powinnością jest starać się walczyć o jak najlepszy świat, o wiarę w to, że możemy zmieniać go na lepsze, tak jak robił to św. Jan Paweł II - mówił dzisiaj w Warszawie szef rządu PiS.

Premier wziął udział w uroczystości przekazania fragmentu Muru Berlińskiego w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

EYSgtCbWAAEyKOn.jpg

Morawiecki umieścił także wpis w mediach społecznościowych poświęcony papieżowi.

"100 lat temu przyszedł na świat Karol Wojtyła. Był Ojcem dla naszych pragnień wolności, niepodległości i demokracji. W mojej pamięci na zawsze pozostaną prorocze słowa św. Jana Pawła II z Pl. Zwycięstwa w Warszawie: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi” - napisał Morawiecki na Twitterze.

- Przeżyłem jeden z najpiękniejszych dni w PRL, gdy Karol Wojtyła został papieżem i płakaliśmy z żoną, gdy umierał, ale nigdy nie był ojcem mego pragnienia, by żyć wolnym w wolnej Polsce. To pragnienie nie potrzebuje ojców. A pan, panie Morawiecki jest tego pragnienia zdrajcą - odpowiedział premierowi publicysta Waldemar Kuczyński.
        Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!

+ 14
- 1102

Polub Polityczek.pl