aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakodededeeeeeeee.jpg

Dziennikarka Hanna Lis zareagowała na odejście dziennikarza Marka Niedźwieckiego z Trójki Polskiego Radia.

38 lat - tyle trwała kariera Marka Niedźwieckiego na antenie Polskiego Radia. Czarę goryczy przelała afera związana z utworem Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Uznany dziennikarz powiedział dość.

Komunikat w związku ze zniknięciem Listy Przebojów Trójki ze strony internetowej Polskiego Radia wydał dyrektor kanału Tomasz Kowalczewski.

"Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze" - broni się zarządzający Trójką. 

Oświadczenie publicznej rozgłośni zostało skomentowane przez internautów głównie... śmiechem. Dziennikarz Marek Niedźwiecki odniósł się dzisiaj do wydarzeń na antenie.

- W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia - zakomunikował Niedźwiecki. 

Wśród wielu komentarzy na temat całej sprawy głos zabrała Hanna Lis. Zdaniem dziennikarki cenzura, której jesteśmy świadkami, wynika z komunistycznej mentalności lidera partii rządzącej - Jarosława Kaczyńskiego.

"Za komuny, stworzona przez mojego dziadka Stanisława Stampfla Trójka, była przestrzenią w której wydrapywało się odrobinę wolności. Za PiS-u jest przestrzenią gwałcenia jej resztek. Zawsze to mówiłam: Kaczyński to mentalny komuch" - napisała Lis na Twiterze.

             Popierasz Lis - kciuk w górę!

+ 644
- 9

Polub Polityczek.pl