aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoeedddddeeeeeee.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek wypowiedziała się na temat strajku przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy przybyli do stolicy, aby zademonstrować swoje niezadowolenie wynikające z pomocy, jaką otrzymali od państwa w związku z koronawirusem.

Policja nie pozwoliła w sobotę demonstrantom na przemarsz przez centrum stolicy i zaatakowała zdenerwowanych przedsiębiorców/protestujących gazem.

- Niestety mamy do czynienia z przypadkami agresji wobec policjantów. W związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i gazu - oświadczyła Komenda Stołeczna Policji.

W sobotę mundurowi zatrzymali ponad 380 osób. Na zachowanie policji zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Jako prezydent Warszawy nie akceptuję sposobu, w jaki dziś potraktowano protestujących przedsiębiorców. Nie zgadzam się, aby Warszawa ani żadne inne miasto w Polsce było miejscem, w którym policyjna pałka jest jedynym argumentem rządu. Potrzebny jest dialog, a nie przemoc - zaapelował Trzaskowski.

Odpowiedź ze strony policji przyszła bardzo szybko. - Zawsze u podstaw działań policji jest bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy, nie ma w nich miejsca na politykę. Panie Prezydencie środki przymusu bezpośredniego są dobierane adekwatnie do danej sytuacji i stopnia agresji osób wobec których muszą być zastosowane.

Do wydarzeń w stolicy odniosła się europosłanka PiS Beata Mazurek. Polityczka skupiła się w swoim komentarzu na jednym z organizatorów protestów przedsiębiorców - Pawle Tanajno.

- Tanajno były członek PO przy pomocy KO i bojówek KOD zorganizował tzw.protest przedsiębiorców. Była to manifestacja polityczna-ciąg dalszy strategii wywołania chaosu w państwie. Cel prosty: powrót do władzy bez względu na koszty - pisze Mazurek na Twitterze.

Paweł Tanajno owszem był członkiem Platformy Obywatelskiej - ale do 2003 roku, kiedy w Polsce rządził rząd SLD.
          Popierasz Mazurek - kciuk w górę!

+ 5
- 906

Polub Polityczek.pl