aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeofeeeeeeeeee.jpg

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz odniósł się do doniesień - nieoficjalnych - na temat wycofania się Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ze startu w wyborach prezydenckich.

Kidawa miała zostać zmuszona przez działaczy Platformy Obywatelskiej do swojej rezygnacji. Decyzja oficjalnie ma być ogłoszona w piątek, kiedy zbierze się zarząd PO. Wśród nazwisk mogących zastąpić Kidawę pojawiają się; Rafał Trzaskowski, Tomasz Grodzki, Radosław Sikorski.

- Trzeba wygrać wybory z PiS-em, trzeba wygrać wybory z Dudą. Musimy się zorganizować, zebrać i ruszyć na przeciwnika skutecznie, jako cała formacja i Platforma. Tylko tyle - mówiła dzisiaj Kidawa Błońska pytana o całą sprawę przez TVN24.

Decyzji o wycofaniu Kidawy Błońskiej nie rozumie dziennikarz Wojciech Czuchnowski, "Gazeta Wyborcza".

- Jestem pewny, że za operacją „Kidawa musi odejść” stoją ludzie zawodowo zajmujący się dezintegracją środowisk politycznych. Na ochotnika dołączają skretyniali dziennikarze. Ciekawe, kto w tej grze jest pułkownikiem Lesiakiem? Kidawa jako jedyna z kandydatów zdała egzamin odmawiając uczestnictwa w pseudowyborach. Pokazała, że zasady są najważniejsze. To był jej chrzest bojowy. PO powinna być z niej dumna. Jeśli teraz zostanie wymieniona, to będzie dowód spsienia polskiej polityki - komentuje Czuchnowski.

- Pani marszałek Małgorzacie Kidawie-Błońskiej zwyczajnie należy się szacunek. Za waleczność, konsekwencję, odporność na krytykę i często niesprawiedliwe ataki. Podjęcie rękawicy i stanięcie do rywalizacji z 9 facetami w warunkach politycznej wojny zasługuje na uznanie - wypowiada się dziennikarz Michał Wróblewski, Wirtualna Polska.

Do sprawy postanowił się odnieść także Rafał Ziemkiewicz. Prawicowy publicysta przypomina, że karty wyborcze zostały już wydrukowane i domaga się, aby kandydatka Koalicji Obywatelskiej zwróciła pieniądze za ich druk.

Reakcje internautów:

"Tak to jest, jak się drukuje bez podstawy prawnej. Pan wie tak samo jak ja,że tym, który powinien oddać jest Pan Jacek "Porażka" Sasin".

"To ona zmusiła Premiera Sasina, by bez umocowania prawnego robił ten kopertowy przekręt?".

"Absurdalny pomysł, bo to przecież to PiS-owcy drukowali, a poza tym marnują nam ukradzione pieniądze na wszystko inne tak samo".

      Popierasz Ziemkiewicza - kciuk w górę!


+ 85
- 4917

Polub Polityczek.pl