aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakorkfrrrrrrrrr.jpg

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak gościł na antenie Polskiego Radia. Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił m.in. o prezydencie Warszawy Rafale Trzaskowskim.

Błaszczak chwalił działania rządu w związku z koronawirusem. - W Polsce zrobiliśmy to modelowo. Rząd jest sprawny, działa, funkcjonuje. Państwo polskie zapewnia bezpieczeństwo Polsce i Polakom. (...) Nie mamy, jako Polska, możliwości zbadania przyczyn epidemii, ale naszym zadaniem jest przeciwdziałanie skutkom i wzmacnianie polskiej gospodarki. Musimy się nauczyć żyć w tych trudnych warunkach. Wytyczne związane z odmrażaniem gospodarki, opracowane przez inspektora sanitarnego, są związane z bezpieczeństwem Polaków.

O wojsku. "Zmienia się korzystnie, rozwija się. (...) Nie ulega wątpliwości, że agresywna polityka Rosji stanowi zagrożenie dla wolnego świata. (...) Jesteśmy przygotowani do tego, żeby odstraszać ewentualnego agresora".

W czasie rozmowy nie zabrakło odniesień do wyborów prezydenckich i do opinii o możliwości wycofania przez Koalicję Obywatelską kandydatki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

- Napływa wiele sygnałów, że PO chce zmienić kandydatkę, ale Trzaskowski to prezydent miasta, które nie tak dawno miało gigantyczne kłopoty ze ściekami. (...) Wojsko wyręczyło niejako Rafała Trzaskowskiego poprzez postawienie mostu pontonowego i poprzez stworzenie rurociągu przesuwającego nieczystości z lewego na prawy brzeg, bo na prawym brzegu jest oczyszczalnia ścieków. No więc nieudacznik - mówił minister w rządzie PiS.

        Popierasz Błaszczaka - kciuk w górę!

+ 52
- 4775

Polub Polityczek.pl