25237570898_8c2382fe0f_c.jpg

Były minister spraw zagranicznych w rządzie PiS - Witold Waszczykowski, wypowiedział się na temat wyborów prezydenckich.

Polityk PiS oskarżał opozycję w programie „O co chodzi” w związku z nieodbyciem się wyborów prezydenckich 10 maja. Zdaniem Waszczykowskiego wina leży po stronie Senatu, gdzie rządzą politycy opozycji.

- Senat nie musiał czekać 30 dni do ostatniego momentu. Przede wszystkim tu winowajcą jest Senat, a w Senacie rozgrywającym jest marszałek Grodzki - mówił były MSZ.

Europoseł w czasie trwania programu popisał się odkryciem na miarę państwa San Escobar deklarując, że opozycja nie chce drugiej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy.

- Opozycji zależy, by nie doszło do reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy. (...) Ich tłumaczenie jest wtórne. Nieważne co i jak, ważne, żeby nie dopuścić do tych wyborów i w ogóle do reelekcji, która zapewniłaby Polsce trzy kolejne lata spokoju (...) a po drugie, jeśliby się udało, to również o obalenie jakimkolwiek sposobem rządu - oceniał Witold Waszczykowski na antenie TVP.

Na najnowsze odkrycie Waszczykowskiego zareagowali internauci:

"Wow, nic dziwnego, że pan Waszczykowski odkrył San Escobar".

"Nooo i się odezwał guru intelektu, że opozycja chce wygrać (śmiech)"

"Straszne! Co to za opozycja, co nie chce tego samego, co rząd???".

"Ma rację jak rzadko. Wszystkim normalnym ludziom od Wolski po San Escobar zależy na zakończeniu tych erupcji żenady i popisów odpustowej elokwencji".

Wybory prezydenckie

Przez Sejm przeszła we wtorek - niczym błyskawica - nowa ustawa PiS-u dot. wyborów prezyenckich, które mają być w połowie korespondencyjne. Teraz zajmie się nią Senat - ma na to 30 dni. Dzisiaj w tej sprawie spotkają się; marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki oraz prezydent Andrzej Duda.

Prawdopodobny najszybszy termin wyborów - 28 czerwca.

   Popierasz Waszczykowskiego - kciuk w górę!


+ 7
- 693

Polub Polityczek.pl