aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeokoeeeeeee.jpg

Poseł Dariusz Rosati zareagował na najnowszą publiczną aktywność prezydenta Andrzeja Dudy.

PAD wziął udział w "Hot 16 Challenge". Akcja służy do zbierania dodatkowych środków finansowych na służbę zdrowia. Postawa Dudy może zaskakiwać, ponieważ kilka miesięcy temu stanął przed wyborem; przekazać miliardy złotych na media publiczne czy skierować pieniądze do placówek zdrowotnych. Skierował pieniądze do TVP i Polskiego Radia.

Dzisiaj Duda wychodzi i wzywa swoim pseudo rapem do przekazywania pieniędzy służbom medycznym w związku z walką koronawirusa.

"Mocne ręce ratowników, wszyscy razem, chwała im" - rapuje PAD.

- 2 mld zł, które dzięki PAD, poszły na TVP zamiast ochronę zdrowia, nie da się zastąpić jednym słabym rapem - mówi posłanka Katarzyna Lubnauer.

- Czy właśnie prezydent naszego kraju nominował premiera naszego kraju do wzięcia udziału w akcji, której celem jest pomoc służbie zdrowia, ponieważ nasz kraj sobie nie daje rady? Czy k... tylko mi się tak wydaje? To zabrnęło za daleko, moje mordy - zareagował raper Tede.

Równie krytycznie o Dudzie wypowiedział się poseł Dariusz Rosati. "Od czterech dni mamy w Polsce najgłębszy kryzys konstytucyjny od 30 lat. I w tym trudnym czasie prezydent Andrzej Duda zabawia się na Tik-Toku, rapuje i mówi że cała ta sprawa go nie dotyczy. Ten człowiek to jakaś totalna katastrofa. Dosyć już tych kompromitacji!" - pisze Rosati na Twitterze.

Do nagrania prezydenta odniósł się także raper "Zeus", na którego powołał się w materiale Andrzej Duda (PAD mówi, że został nominowany do akcji przez muzyka). "Zeus" owszem nominował Dudę do #hot16challange2, zrobił to jednak dla żartu, czego nie wyłapał Duda. Dzisiaj "Zeus" komentuje:

- Moim zdaniem, gdyby rządzący umieli skutecznie sobie poradzić z taką sprawą, nie byłoby w ogóle potrzeby robienia takiej zbiórki. Myślę więc - aczkolwiek mogę tylko domniemywać, że nagranie przez prezydenta było jedynie ruchem PR-owym.

         Popierasz Rosatiego - kciuk w górę!

+ 2745
- 42

Polub Polityczek.pl