aaaaaaaaaaaaaaasoekodkeodkeodkedddddddddd.png

Poseł Marek Suski gościł na antenie Telewizji Republika. Polityk Prawa i Sprawiedliwoci wypowiadał się na temat wyborów prezydenckich.

Suski mówił o nowych planach rządzących związanych z wyborami korespondencyjnymi. Państwowa Komisja Wyborcza dała marszałek Sejmu Elżbiecie Witek 14 dni na ogłoszenie nowego terminu wyborów. Witek oświadczyła, kiedy poznamy nową datę wyborów.

- 14 dni po ogłoszeniu - uchwały PKW - w Dzienniku Ustaw, czekam na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Muszę się nad tym zastanowić, trzeba stworzyć kalendarz wyborczy, zaopiniować przez PKW, w ciągu 14 dni z pewnością ogłoszę - zapowiedziała Witek.

Marek Suski komentował, jak jego zdaniem zachowa się opozycja względem kolejnej ustawy PiS dot. wyborów korespondencyjnych.

- Myślę, że wiemy, jak zachowa się opozycja. Będzie robić wszystko, żeby uniemożliwić wybory, a później powiedzieć, że władza łamie Konstytucję, bo wybory nie odbyły się w ogłoszonym terminie - skomentował Suski.

Do nowego projektu zjednoczonej prawicy odniósł się lider Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. - 20 dni temu każde z ugrupowań parlamentarnych otrzymało ode mnie projekt ustawy gwarantujący uczciwe i bezpieczne wybory. Zakłada on głosowanie tradycyjne i korespondencyjne przeprowadzane przez PKW, tajność i powszechność wyborów oraz pełną kampanię wyborczą - mówi przewodniczący PO.

Suski na antenie Republiki odpowiadał na głosy - w tym polityków opozycji - mówiące że PiS wprowadza w Polsce dyktaturę. Zdaniem polityka to właśnie opozycja dąży do wprowadzenia dyktatury, ponieważ zapowiada proces rozliczenia obecnie rządzących.

- Im wszystko kojarzy się z parciem do dyktatury, ale każdy sądzi według siebie. Zresztą zapowiedzi tego, co zrobią, kiedy wygrają wybory, to zapowiedzi państwa totalitarnego. Mówią na przykład, że będą zamykać opozycję, czyli nas, bo będziemy wtedy w opozycji, w więzieniach, a sami dokonają jakichś różnego rodzaju zmian - ostrzegał Suski na antenie prawicowej telewizji.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoeedddddd.png

            Popierasz Suskiego - kciuk w górę!


+ 16
- 2443

Polub Polityczek.pl