aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoedddddddddd.jpg

Prawnik prof. Wojciech Sadurski odniósł się do organizacji wyborów prezydenckich przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Rządzący przygotowują wybory pocztowe bez uchwalonego jeszcze w tej sprawie prawa. Drukowane są m.in. karty wyborcze w czasie kiedy Sejm nie zdecydował czy wybory korespondencyjne odbędą się. Decyzja zapadnie dopiero na najbliższym posiedzeniu Sejmu, w tym tygodniu.

- Zaczęto już realizować ustawę, której jeszcze faktycznie nie ma. Nie ma delegacji dla ministra ds. aktywów państwowych ani stosownych rozporządzeń, a karty do głosowania już są drukowane i Poczta Polska domaga się od samorządów spisu wyborców - krytykował w Senacie zachowanie rządzących Wojciech Hermeliński, były szef Państwowej Komisji Wyborczej. 

Wicepremier Jacek Sasin gościł dzisiaj w Radiu Zet. Polityk bronił się, że decyzję o drukowaniu kart wyborczych podjął premier Mateusz Morawiecki.

- Drukowanie kart do głosowania zleciliśmy na podstawie decyzji pana premiera. W oparciu o nią taki druk się odbył, żeby wybory w ogóle mogły odbyć się w konstytucyjnym terminie.

Do decyzji rządzących odniósł się prof. Wojciech Sadurski. Zdaniem prawnika wicepremierowi Jackowi Sasinowi grozi do 10 lat więzienia!

"ci wszyscy, którzy narazili Skarb Państwa na wielkie szkody wydając pieniądze bez podstaw prawnych na tzw wybory kopertowe (druk kart, przygotowania poczty, reklamy w TV) popełnili przestępstwo" - pisze prof. Sadurski w social mediach.

- Jacek Sasin powinien z własnych pieniędzy zapłacić za drukowane materiały z nieznanych przyczyn zwane "kartami wyborczymi" - komentuje publicysta i związkowiec Piotr Szumlewicz.

Komentarze internautów:

"Andrzej powinien już dziś wyręczyć wymiar sprawiedliwości i ułaskawić Jacka Sasina"

"Eee tam... W nocy przegłosuje się ustawę, że to są ulotki informacyjne dla szkoły TVPiS i PO sprawie...".

"Niech odda pieniądze!".

"Oni idą na zderzenie ze ścianą, ale kiedyś trzeba, mam nadzieję, że tym razem odsiedzi co swoje albo przynajmniej wyda majątek na obrońców, należy mu się".

       Popierasz Sadurskiego - kciuk w górę!


+ 4003
- 44

Polub Polityczek.pl