49501024942_ec33d64107_c.jpg

Senator Wadim Tyszkiewicz wypowiedział się na temat umorzonego śledztwa przez prokuraturę ws. wyborów prezydenckich organizowanych przez PiS w maju.

Prokurator Ewa Wrzosek z Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów wszczęła śledztwo po tym, jak do prokuratury trafiło zawiadomienie od osoby fizycznej dotyczące organizacji wyborów przez polityków PiS w czasie trwania pandemii.

Śledztwo zostało wszczęte na podstawie "sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób poprzez przedsięwzięcie działań mających na celu przeprowadzenie wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2020 r. w okresie ogłoszonego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. Dz.U poz. 491 stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2".

Nie minęło wiele godzin, jak śledztwo zostało umorzone przez "górę" prokuratury.

- Z uwagi na to, że ostateczny termin wyborów jest nieznany i jest jeszcze przedmiotem prac legislacyjnych parlamentu. Decyzja o wszczęciu śledztwa została podjęta na podstawie doniesienia prywatnej osoby przeciwko rzecznikowi PiS cytowanemu na portalu Polityczek.pl nie miała faktycznego ani prawnego uzasadnienia - ogłosiła prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Jestem zszokowana. To było chyba najszybsze śledztwo świata bo trwało łącznie jakieś trzy godziny. Przez 25 lat pracy nie spotkałam się z czymś takim. Nie wiem przez kogo zostało to śledztwo umorzone i w jakim trybie - komentuje prok. Wrzosek.

Do całej sprawy odnosi się senator niezależny Wadim Tyszkiewicz.

- W Polsce możemy mieć do czynienia z dobrze zorganizowaną i rozbudowaną jak "włoska ośmiornica", organizacją przestępczą. Camorra - pisozmora -, czy jakie licho?

- O jednym mogę zapewnić, jeśli kiedykolwiek będę miał realny wpływ na władzę, żadnemu przestępcy nie daruję i będę domagał się ich rozliczenia zgodnie z Kodeksem Karnym. I nie ominie to nie tylko tych, którzy ewidentnie łamią prawo np. Sasin, ale również tych, którzy naginają prawo i działają na granicy prawa. Odpowiedzialność poniosą też ci, którzy tępo i ślepo wykonują polecenia przestępców. Tuż po zmianie władzy musi nastąpić natychmiastowy przegląd kadr. Tych, którzy wiernie służą dzisiaj przestępcom i zdrajcom Ojczyzny, w najlepszym razie czeka bezrobocie lub program "Cela+" - zapowiada senator i były wieloletni prezydent Nowej Soli.

49055634183_04edd3ae9d_c.jpg

          Popierasz Tyszkiewicza - kciuk w górę!


+ 2908
- 42

Polub Polityczek.pl