aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdeodedeeeeee.jpg

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski zareagował na wypowiedź marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego ws. wyborów prezydenckich.

Marszałek Senatu dziwił się na antenie TVN24 politykom PiS, wicepremierowi Jackowi Sasinowi, że rozpoczął organizację wyborów prezydenckich - mimo że jeszcze no zostało wprowadzone prawo ws. zapowiadanych przez PiS wyborów korespondencyjnych.

- Ustawa jest w Senacie i jest jeszcze daleka do zatwierdzenia czy odrzucenia. To podlega pod Trybunał Stanu. Nie wolno bezkarnie wydawać publicznych pieniędzy, bo jak mówi artykuł 7 Konstytucji, władza działa w granicach prawa. Prawa dotyczącego wyboru jeszcze nie ma - zauważał marszałek.

Prof. Grodzki mówił także, że popiera przesunięcie wyborów do momentu, kiedy uporamy się z pandemią koronawirusa.

- Uważam twardo, że te wybory w maju nie powinny się odbyć. One powinny być przesunięte na okres, kiedy wirus będzie albo opanowany, albo osłabiony, albo pokonany i nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Wypowiedź prof. Grodzkiego nie spodobała się byłemu marszałkowi Senatu - Stanisławowi Karczewskiemu (PiS).

"Jak brakuje argumentów brakuje też rozsądku. Proponuję trzy tony niżej" - napisał senator PiS w mediach społecznościowych.

- Bo będziecie siedzieć za bezprawie, złodziejstwo i nadużywanie uprawnień. To tylko kwestia czasu - napisała do Karczewskiego dziennikarka Aneta Mościcka.

- Morawiecki nakazał Poczcie Polskiej przygotowania do "wyborów kopertowych". Bez żadnego trybu, bo ustawa jest Senacie. Wydatkowanie środków, bez podstawy, to naruszenie dyscypliny finansów publicznych - wypowiada się poseł Michał Szczerba, Koalicja Obywatelska. 

Internauci do Karczewskiego:

"Co się odwlecze, to nie uciecze, jak mawiał stary chiński myśliciel Konfekcjusz".

"Bo będziecie, ale oczywiście po stracie władzy. I to jest bardzo konkretny argument".

"A tak poważnie. Jak możliwe są wydatki z budżetu bez odpowiedniej ustawy?".

"To nie są groźby, a jedynie lojalne uprzedzenie, że za łamanie prawa będą konsekwencje. Żadna władza nie trwa wiecznie".

       Popierasz Karczewskiego - kciuk w górę!


+ 182
- 11488

Polub Polityczek.pl