aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkedddddddd.jpg

Posłanka prof. Joanna Senyszyn (Lewica Razem) wypowiedziała się na temat bieżących tematów politycznych.

Wyrok ws. Towarzystwa Chrystusowego. "Sąd Najwyższy oddalił kasację Towarzystwa Chrystusowego od wyroku przyznającego 1 mln zł zadośćuczynienia i dożywotnią rentę p. Katarzynie, która w dzieciństwie była gwałcona i więziona przez księdza Romana B. Oznacza to ostateczne uznanie odpowiedzialności Kościoła katolickiego za przestępstwa pedofilskie kleru. Teraz ruszy lawina. Wbrew obawom Episkopatu Polski, przyczyną bankructwa Kościoła będzie nie koronawirus, ale pedofilskie przestępstwa kleru, które są równie groźną zarazą".

Wielkanoc. "Podobno rząd ustąpi biskupom i na Wielkanoc w kościołach będzie się mogło gromadzić znowu do 50 osób. To prosta droga, a właściwie szybka ścieżka do Domu Ojca. Dlatego wielkanocne nabożeństwa mają się kończyć pieśnią: „Szczęśliwej drogi, już czas”".

Rocznica śmierci Wojtyły. "We wszystkich mediach: JPII-PAMIĘTAMY. Też pamiętam, że jego długi pontyfikat był katastrofalny dla świata i Polski. Ortodoksja Wojtyły doprowadziła do wojny w byłej Jugosławii, a seksualne obsesje - do rozpowszechnienia epidemii AIDS, zwłaszcza w Afryce, i uchwalenia antyaborcyjnej ustawy w Polsce. Przyjaźnie JPII z największymi, kościelnymi przestępcami pedofilskimi i zapewnienie im bezkarności spowodowało napływ pedofilów do zawodu księdza, a w Polsce do dziś skutkują ukrywaniem księżej pedofilii przez episkopat".

Gowin chce zmienić Konstytucję. "Nie wolno Dudzie wydłużyć. To poroniony pomysł, żeby zmieniać konstytucję i wydłużyć kadencję Dudy o dwa lata. Zmiany w konstytucji pod pretekstem epidemii to zamach na demokrację i nasze prawa. Trzeba wprowadzić Stan Klęski Żywiołowej, bo koronawirus jest żywiołem, z którym rząd sobie niestety kompletnie nie radzi, jak zresztą z niczym. Kaczyński z Gowinem stroją się w szaty obrońców konstytucji, a w rzeczywistości kombinują jak ją w swoim interesie zmienić, skoro nie da się obejść. Nie pozwolimy na to".

92017955_2786398608144551_1283890429149839360_n.jpg

          Popierasz Senyszyn - kciuk w góre!


+ 964
- 36

Polub Polityczek.pl