Tadeusz-Guz.jpg

Ks. prof. Tadeusz Guz wypowiedział się, podczas audycji na antenie Telewizji Trwam na temat pandemii koronawirusa.

Guz bronił przyjmowania komunii w czasie trwania epidemii. Zdaniem duchowego Pan Bóg nie roznosi zarazków, ponieważ jest święty, a duchowni nie mogą przenosić wirusa w czasie mszy, ponieważ myją ręce.

- Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, ponieważ jest święty - deklarował Guz.

Duchowny wypowiadał się na temat przyjmowania komunii. Jego zdaniem każda osoba przyjmująca komunię z rąk księży jest bezpieczna.

- Kapłan po pierwsze ma konsekrowane dłonie, kapłan po drugie jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma umywane dłonie przy lavabo, czyli przy ofiarowaniu darów dla Boga przez naród wierzący, więc kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie takim, jakiego oczekuje pan minister zdrowia, lecz także kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, czyli łaski.

- Żadne udzielanie komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty.

Ks. Guz zdradził także, kiedy Polska wygra z koronawirusem...

- Jak Polska będzie bogata Bogiem, to będzie też zwyciężczynią nad tym śmiertelnie niebezpiecznym patogenomem.

Reakcje internautów:

"W takim razie powinni zostać natychmiastowo oddelegowani do szpitali. W dobie braku maseczek czy fartuchów przydadzą się. Czekam na odważnych kapłanów".

"Do tej pory ks. Guz był znany z humanistycznej, intelektualnej hochsztaplerki i rozmaitych manipulacji w walce z różnymi Marksami. Teraz pokazał, że i nauki przyrodnicze są mu obce. Jedna z najbardziej szkodliwych postaci w polskim KK".

"Jak ma konsekrowane mydełkiem przez 30 sekund po każdym wiernym, to dla mnie jest spoko".

           Popierasz Guza - kciuk w górę!


+ 150
- 5529

Polub Polityczek.pl